PZU Cracovia Maraton Challenge. Wirtualny trening, realny wysiłek

W poniedziałek, 17 sierpnia ruszył PZU Cracovia Maraton Challenge. W wirtualnym treningu do 19. PZU Cracovia Maraton mogą wziąć udział także rolkarze i piechurzy, pokonując do 30 sierpnia wybrane dystanse i zapisując swoje osiągnięcia w bezpłatnej aplikacji.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosił, że ze względów epidemicznych postanowił przełożyć na 2021 najbliższe edycje trzech największych, organizowanych od lat imprez biegowych – 19. PZU Cracovia Maraton, 14. Biegu Trzech Kopców i 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

– Długo broniliśmy się przed ostatecznymi decyzjami. Po wybuchu pandemii przenieśliśmy maraton z 26 kwietnia na 8 listopada. Liczyliśmy, że sytuacja epidemiczna się wyjaśni, że będzie lepiej. Jednak z bólem musieliśmy podjąć decyzję, że nasze imprezy biegowe nie dojdą w tym roku do skutku w tradycyjnej formie. Przegraliśmy z epidemią, ale mam nadzieję, że jest to chwilowe – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor ZIS.

Organizator podał nowe terminy imprez – 19. PZU Cracovia Maraton planowany jest na 25 kwietnia 2021 roku (dzień wcześniej mają się odbyć imprezy towarzyszące, w tym Bieg Nocny, Cracovia Maraton na Rolkach i Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego), 14. Bieg Trzech Kopców na 3 października przyszłego roku, zaś 7. Cracovia Półmaraton Królewski na 17 października 2021 roku.

Przełożenie grupowych zmagań nie oznacza, że uczestnicy krakowskich biegów będą się nudzić. W poniedziałek wystartował PZU Cracovia Maraton Challenge, który potrwa dokładnie dwa tygodnie – do 30 sierpnia. Dzięki specjalnej, darmowej aplikacji, wszyscy mogą trenować bez względu na miejsce, w którym przebywają.

W wirtualnym treningu mogą wziąć udział dorośli biegacze, rolkarze i piechurzy. Wystarczy się zarejestrować i po aktywowaniu konta zapisać się do udziału w wydarzeniu (można to robić przez cały czas trwania akcji) i pobrać aplikację dostępną na stronie pzucracoviamaraton.pl oraz w sklepach Google Play i App Store.

Jeden wybrany dystans należy pokonać w czasie jednego treningu i zarejestrować wynik. Nie ma przewidzianego limitu czasu. Każdy z uczestników PZU Cracovia Maraton Challenge otrzyma zestaw biegacza zawierający: numer startowy do samodzielnego wydruku, niespodzianki od sponsorów i partnerów, a po pokonaniu wybranego dystansu dyplom do wygenerowania. Numer startowy ma wymiar symboliczny/pamiątki, nie ma obowiązku przypinania numeru w trakcie treningu.

– Challenge zachęca do wyjścia z izolacji i do aktywności fizycznej. Z myślą o uczestnikach imprez biegowych, opracowujemy również biegi wirtualne i inne atrakcje, o których szczegółowo będzie wkrótce informować. Liczymy, że chociaż w ten sposób będziemy mogli przeżyć biegowe emocje i obudzić w sobie ducha rywalizacji – mówi Magdalena Nowak-Obrzut, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie ds. marketingu i organizacji imprez sportowych.

comments powered by Disqus