Rekordowy 11. PZU Bieg Trzech Kopców. Najlepsza frekwencja i czas w historii [ZDJĘCIA]

Po prawej w zielonej koszulce zwycięzca z Kenii fot. JG

Piękna, słoneczna pogoda, najlepsza w historii frekwencja i liczba biegaczy na mecie oraz nowy rekord trasy. Za nami bardzo udany 11. PZU Bieg Trzech Kopców. Zwyciężył Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czasem 40 minut i 4 sekundy. Wśród kobiet najlepsza był jego rodaczka Stellah Jepngetich Barsosio, która 13 kilometrów pokonała w czasie 00:47.31.

Idealna pogoda i dominacja Kenijczyków

W niedzielę chciało się biegać. Bezchmurne niebo, słońce i niezbyt wysoka temperatura sprzyjały biciu kolejnych rekordów. Pakiety startowe biegu zostały sprzedane w pięć dni, a na starcie pojawiło się 2337 z 2800 zapisanych biegaczy. Na metę przybiegło aż 2330 z nich. Trasa wiodła z kopca Krakusa, ulicą Dembowskiego, Rynkiem Podgórskim, kładką Bernatka, Bulwarami Wiślanymi, ul. św. Bronisławy, al. Waszyngtona do kopca Kościuszki, dalej Laskiem Wolskim do mety na kopcu Piłsudskiego.

Dystans trzeba było pokonać w maksimum dwie godziny, ale najlepsi zameldowali się na mecie już po nieco ponad 40 minutach. Wygrał 25-letni Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (00:40.04), który ustanowił nowy rekord biegu. Poprzedni pochodził z 2012 roku i był o 46 sekund gorszy. Podium uzupełnili rodacy zwycięzcy, którzy również pobiegli lepiej od pięcioletniego rekordu. Drugi był tryumfator 16. PZU Cracovia Maraton Cosmas Mutuku Kyeva (00:40.30) i Abel Kibet Rop (00:40.46).

Miejsca od czwartego do siódmego należały do Polaków, z najszybszym z Europejczyków Szymonem Kulką (00:40.58).

Dwie Polki na podium

Ósmy czas i zwycięstwo wśród kobiet zapewniła sobie Kenijka Stellah Jepngetich Barsosio, która w kwietniu najszybciej pobiegła w Cracovia Maraton. W 11. PZU Biegu Trzech Kopców uzyskała czas 00:47.31. Na podium znalazły się dwie Polki – Maria Sławik (00:49.56) i Katarzyna Golba (00:50.50).

11. PZU Bieg Trzech Kopców wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej, razem z 16. PZU Cracovia Maraton i 4. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim, który zakończy sezon biegowy w Krakowie 15 października.

Wyniki poszczególnych zawodników można sprawdzić W TYM MIEJSCU

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne