Ruszyły zapisy internetowe na 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

fot. materiały prasowe

Przyjmowanie internetowych zgłoszeń uczestników rozpoczęło się 6 maja. Półmaraton odbędzie się 13 października.

Podobnie jak w poprzednich edycjach maraton rozpocznie się 13 października przed Tauron Areną Kraków od strony ul. Stanisława Lema, a zakończy na płycie głównej hali. W tegorocznej edycji limit uczestników startujących w półmaratonie wynosi 12 tys. osób. Jak podają organizatorzy, lista biegaczy zostanie zamknięta w momencie nadania numeru 12 000 oraz dokonaniu opłat przez wszystkie zgłoszone osoby.

Im szybciej, tym taniej

Dla osób, które zdecydują się wystartować w biegu do 31 lipca, opłata startowa wynosi 70 zł. Od 1 sierpnia do 1 października, a więc do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych, cena wrośnie do 100 zł. Później chętni będą mieć możliwość zapisania się jedynie w Biurze Zawodów 11 i 12 października, jednak wtedy za udział w wydarzeniu zapłacą już 150 zł.

Całe zespoły

Nowym pomysłem organizatorów jest możliwość zapisów grupowych dla drużyn, klubów, stowarzyszeń i firm. Przedstawiciel co najmniej 10-osobowej grupy zgłasza zespół, następnie otrzymuje od organizatorów fakturę, dzięki której będzie mógł dokonać opłaty za udział w wydarzeniu. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzyma unikatowe kody, za pomocą których każdy uczestnik grupy zarejestruje się w systemie.

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wchodzi w skład projektu Korony Polskich Półmaratonów. Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce w 2014 roku. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością, w ubiegłorocznej edycji wystartowało 8784 biegaczy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne