Seniorzy w najgorszych humorach

fot. Marta Jarecka/materiały prasowe

Bilans czterech wiosennych meczów Smoków w ekstralidze rugby to remis i trzy porażki. W weekend dobrze spisała się za to młodzież Juvenii i drużyna kobiet.

Krakowianie podejmowali Budowlanych Lublin, którzy zwyciężyli pod Wawelem 25:18. O przegranej zadecydowało kilka prostych błędów, po których punktowali goście oraz brak koncentracji w drugiej połowie, kiedy Smoki dominowały i powinny przynajmniej wyrównać stan spotkania. Ostatecznie gospodarzom został tylko defensywny punkt bonusowy.

– Zawodnikom na pewno nie można odmówić woli walki w drugiej połowie. Zabrakło koncentracji przez pełne 80 minut. Skupienia na taktyce, planie poruszania się po boisku. Widać też luki na niektórych pozycjach, ale w środku sezonu ich nie wypełnimy, możemy co najwyżej załatać – komentuje trener Konrad Jarosz.

Ambitna gra w końcówce przyniosła przyłożenie Krzysztofa Goli, które uratowało dla Juvenii defensywny punkt bonusowy, ale nie mogło już dać choćby nadziei na zwycięstwo. Po nieudanej próbie podwyższenia sędzia odgwizdał koniec spotkania i krakowianie znów musieli pogodzić się z porażką.

Na pierwsze zwycięstwo muszą teraz poczekać przynajmniej dwa tygodnie, kiedy zmierzą się na wyjeździe ze Skrą Warszawa.

Szansa na wakacyjny staż

W zdecydowanie lepszych humorach weekend zakończyły inne drużyny Juvenii. Rugbistki wywalczyły trzecie miejsce podczas piątej rundy mistrzostw Polski i umocniły się na medalowej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu. Dwie drużyny młodzieżowe rozegrały mecze sparingowe na Węgrzech. Młodzicy pokonali Honfoglalok RFC 65:0, a juniorzy swoich rówieśników 82:10.

– Delegacja klubu pojechała również w odwiedziny do angielskiego Plymouth Albion, grającego na trzecim poziomie tamtejszych rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że dwóch młodych Smoków spędzi najbliższe wakacje na stażu we wspomnianym klubie. Jeśli dobrze się zaprezentują i spełnią wymagania, od września dołączą do tamtejszej akademii – informuje Kajetan Cyganik z Juvenii.

Juvenia Kraków – Budowlani Lublin 18:25 (8:20)

Juvenia: Michał Jurczyński 10, Krzysztof Gola 5, Grzegorz Gołębiowski 3.

Budowlani: Levani Berkava 15, Levani Chikovani 5, Ilia Zurabashvili 5.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne