Sparing Wisły. Od 0:2 do 4:2 [ZOBACZ BRAMKI]

W pierwszym z dwóch zaplanowanych na sierpień meczów kontrolnych Wisła pokonała Stal Mielec 4:2. Gole dla gospodarzy na boisku w Myślenicach strzelali Jean Carlos Silva (trzy) i Rafał Boguski.

Wiślacy wrócili do zajęć 30 lipca. Sparing z beniaminkiem był okazją do zobaczenia nowego napastnika, reprezentanta Czarnogóry Fatosa Beqiraja. 32-latek wystąpił w pierwszym składzie, jednak nie miał wielu okazji do pokonania bramkarza Stali. Od początku na boisku przebywali także Michał Mak, który z powodu kontuzji w drugiej części poprzedniego sezonu grał bardzo mało i Gieorgij Żukow, który również nie dokończył sezonu.

W tym tygodniu treningi wznowił Jakub Błaszczykowski. Kapitan Białej Gwiazdy nie mógł pomóc kolegom w ostatnich spotkaniach rundy finałowej i w środę zabrakło go jeszcze nawet na ławce. Podobnie było w przypadku Vullneta Bashy.

Poszli za ciosem

Krakowianie przegrali pierwszą połowę 0:1. W 19. minucie Mateusz Lis skapitulował po uderzeniu z rzutu wolnego Macieja Domańskiego. Bramkarz nie zdążył sięgnąć piłki zmierzającej w prawy dolny róg bramki.

Po przerwie Artur Skowronek wymienił cały skład. Nowi piłkarze w 60. minucie stracili drugiego gola, gdy Michała Buchalika uderzeniem głową pokonał Łukasz Seweryn. Po chwili błąd Adriana Skrzyniaka wykorzystał Jean Carlis Silva, który trafił z bliska.

Biała Gwiazda poszła za ciosem i po akcji Davida Niepsuja i Dawida Szota wyrównał Rafał Boguski.

Krakowianom udało się wygrać spotkanie dzięki hat-trickowi Silvy, który między innymi wykorzystał rzut karny.

Przeciwko Wiśle zagrał jej wychowanek Jakub Bartosz, który zimą opuścił klub z ulicy Reymonta. Drużyna z Podkarpacia miała także w składzie Mateusza Maka, brata bliźniaka reprezentującego Białą Gwiazdę Michała.

Przed wiślakami jeszcze tylko jeden sparing. W sobotę o godzinie 13 zagrają w Bielsku-Białej na stadionie Podbeskidzia, innego beniaminka. Potem czekają ich już mecze w Pucharze Polski (termin nie jest jeszcze ustalony, ale odbędzie się w dniach 13-16 sierpnia) i inauguracja nowego sezonu ekstraklasy w Białymstoku z Jagiellonią (24 sierpnia).

Wisła Kraków – Stal Mielec 4:2 (0:1)

Bramki: Silva (64., 81., karny, 84.), Boguski (66.) – Domański (19.), Seweryn (60.).