Spotkają się na ringu, by wspomóc zakup motoambulansu

Motoambulans fot. facebook.com/ratownictwomotocyklowe

W czwartek 28 października w Starej Zajezdni odbędzie się gala Biznes Boxing Polska. Bokserzy-amatorzy spotkają się na ringu, by zebrać środki na charytatywny cel. Tym razem będzie to zakup motoambulansu.

– Gale Biznes Boxing Polska to amatorskie gale bokserskie, organizowane na potrzeby charytatywne. Odbywają się w miastach w całej Polsce. W Krakowie będzie to druga gala – tłumaczy Tomasz Nawrot, jeden z zawodników, prywatnie kierowca ciężarówki i strażak-ochotnik.

W czwartek na ringu spotka się osiemnastu zawodników, którzy stoczą ze sobą dziewięć walk, z trzema rundami po dwie minuty. Już od tygodni przygotowują się do tego wydarzenia podczas treningów.

Konkretny cel

Środki są zbierane na różne sposoby: oprócz biletowanego wejścia na galę także poprzez zbiórkę online na portalu siepomaga.pl czy licytacje różnych przedmiotów podczas gali, np. koszulki Roberta Lewandowskiego czy podpisanych rękawic MMA aktualnego mistrza UFC Jana Błachowicza.

Konkretny cel zbiórek w poszczególnych miastach jest różny, ale zawsze ma związek z zakupem sprzętu medycznego i pomocą ofiarom wypadków komunikacyjnych. W Krakowie będzie można wspomóc zakup motoambulansu, czyli ratowniczego motocykla dla Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska.

– Nowy pojazd z pewnością uratuje niejedno życie – piszą organizatorzy na Facebooku.

Szybszy od karetki

Na zakup motocykla potrzeba ok. 100 tysięcy złotych. W Krakowie obecnie nie ma motoambulansu, a jest bardzo potrzebny. Motocykl ma możliwość znacznie szybszego dotarcia na miejsce wypadku, zwłaszcza wówczas, kiedy zwykła karetka musiałaby się przebijać przez korki.

Taki motocykl, wraz z wolontariuszem fundacji, jest – po wcześniejszym dopełnieniu wszystkich związanych z tym formalności – włączony do systemu ratownictwa i kierowany do interwencji przez dyspozytornię.

comments powered by Disqus