Szukasz dziecku pomysłu na wakacje? Niech spędzi lato z „Głową"

fot. Akademia Futbolu z Głową

Wakacje to czas słodkiego leniuchowania po długim roku szkolnym. Warto jednak pomyśleć, by nasze pociechy spędzały letnie miesiące również aktywnie i odkryły lub szlifowały swój piłkarski talent. Akademia Futbolu Z Głową organizuje trzy turnusy letnich obozów i półkolonii.

– Wszystko jest otwarte dla każdego chętnego, nie tylko dla dzieci na co dzień trenujących w naszej akademii. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do 13 roku życia. Nie określiliśmy minimalnego wieku. Jeżeli rodzice uznają, że pięciolatek da sobie radę, to zapraszamy serdecznie – mówi Joanna Żmijewska z Akademii Futbolu z Głową.

Półkolonie zaplanowane są na koniec czerwca (25–29, obiekty Zwierzyniecki KS) oraz w sierpniu (20–24 – TS Rybitwy, 27–31 – Zwierzyniecki KS).

– Turnus trwa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.30–16.00. Codziennie planujemy dwa treningi piłkarskie, ale dzieci mogą liczyć na wiele innych atrakcji: wyjścia do ZOO, kina, parku trampolin i na basen oraz zajęcia animacyjne. Nie zabraknie również ciekawych gości, w ubiegłym roku odwiedzali nas zawodnicy Wisły Kraków i asystent selekcjonera reprezentacji Polski, Bogdan Zając – zaprasza Arkadiusz Głowacki.

W cenę półkolonii wliczone jest również ubezpieczenie, obiad, woda i owoce. Przykładowy plan dnia wygląda następująco:

8.30 – zbiórka
9.15–10.30 – trening piłkarski
10.30–12.30 – gry, zabawy, wyjścia
12.30–13.00 – obiad
13.15–14.00 – zajęcia animacyjne, spotkanie
14.00–15.30 – trening piłkarski
16.00 – zakończenie dnia i odbiór dzieci

Lipiec w akademii będzie stał pod znakiem obozów. Można wybrać opcję z noclegiem lub tak zwany obóz dochodzeniowy i codziennie przywozić i odbierać dziecko.

Pierwszym kierunkiem młodych piłkarzy będzie oddalony o 45 kilometrów od Krakowa Zator i ośrodek River Park (8–14 lipca). Dzieci zakwaterowane będą w sześcioosobowych domkach, położonych wśród drzew, na pięknym zielonym terenie.

– W czasie pobytu, oprócz zajęć piłkarskich oraz bramkarskich, korzystać będziemy z położonych w pobliżu parków rozrywki – Zatorland oraz Energylandia. Gwarantujemy dużo dobrej zabawy – zapowiada Joanna Żmijewska.

Od 15 do 21 lipca trwać będzie obóz w podkrakowskich Piekarach. Bazą młodych piłkarzy będzie ośrodek „Radosna Nowina”. Do dyspozycji dzieci będzie pełnowymiarowe boisko trawiaste, hala sportowa i basen.

– Chcemy wykorzystać basen, dlatego poza zajęciami piłkarskimi planujemy lekcje pływania z wykwalifikowanym instruktorem. Zapewniamy oczywiście trzy posiłki dziennie i szereg innych atrakcji – podkreśla Arkadiusz Głowacki.

Pod koniec lipca (22–28) planowany jest obóz w malowniczej miejscowości Maniowy, znajdującej się pomiędzy Czorsztynem a Nowym Targiem, nad Jeziorem Czorsztyńskim, w sercu Pienin. W słoneczne dni z miejscowości rozpościera się piękny widok na panoramę Tatr.

– Na terenie obiektu, w którym będziemy przebywać znajduje się duża stołówka, sala taneczna, a także sala ze stołami do tenisa stołowego, bilarda i innymi grami. Przy samym hotelu znajduje się małe boisko, idealne na zajęcia w małych grupach lub popołudniowe zabawy – mówi Arkadiusz Głowacki.

Treningi odbywać się będą na obiektach sportowych miejscowego klubu, gdzie do dyspozycji będzie boisko trawiaste, Orlik i hala.

Planowane są wycieczki do pobliskiego Parku Narodowego, kąpiele i rejs statkiem po jeziorze, zwiedzanie Zamku w Niedzicy i wizyta na górze Wdżar.

Czy warto pojechać na obóz organizowany przez Akademię Futbolu z Głową? – Franek był zachwycony. I jakie postępy z piłką – cieszyła się rok temu jego mama Anna.

– Mamo, zapiszesz mnie na następny? – takie pytanie zadał mały Adam, gdy tylko wsiadł do samochodu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne