W hali: Trefl Proxima walczył do końca. R8 Basket ze zwycięstwem

Siatkarki Trefla Proximy Kraków nie zdołały pokonać wyżej notowanych zawodniczek z Bielska-Białej, ale uległy im dopiero po tie-breaku. Koszykarze R8 Basket, którzy w ligowej tabeli zajmują 5. lokatę, pokonali we własnej hali Enea Astorię Bydgoszcz 75:59.

Krakowianki, choć nie były stawiane w roli faworyta, wysoko zawiesiły poprzeczkę siatkarkom BKS-u. Przyjezdne zwycięstwo w pierwszej partii zawdzięczają przede wszystkim dobrym serwisom Marleny Pleśnierowicz, które odrzuciły zawodniczki Trefla od siatki. Drugi set, choć początkowo należał do gości, był bardziej wyrównany. Kinga Hatal poderwała swój zespół do walki, lecz mimo to Trefl przegrał na przewagi.

Po dwóch porażkach w końcu krakowianki złapały wiatr w żagle. W trzecim secie wygrały do 19, a w czwartym do 20. Trefl przedłużył swoje nadzieje na zwycięstwo i doprowadził do tie-braka. W piątym secie walka długo była wyrównana. Dopiero w decydujących momentach przyjezdne doszły do głosu i zdołały odnieść zwycięstwo.

Po 9. kolejkach krakowianki mają na swoim koncie 8 punktów i zajmują 11. pozycję. W kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe 16 grudnia z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Trefl Proxima Kraków - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3 (20:25, 24:26, 25:19, 25:20, 11:15)

Trefl: Talas, Clement, Paszek, Łukasik J., Brzezińska, Hatal, Kulig i Wysokińska (libero) oraz Budzoń, Szymańska, Łukasik M.

BKS: Jagieło, Konieczna, Pleśnierowicz, Grant, Świrad, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa, Różański.

Pewne zwycięstwo

Koszykarze R8 Basket tylko w pierwszej kwarcie pozwolili, by rywal dotrzymał im kroku. W drugiej zdołali wywalczyć sześciopunktową przewagę, którą w kolejnych częściach spotkania już tylko powiększali.

W wyjściowej piątce znaleźli się sprowadzony niedawno Seid Hajrić oraz Aleksander Załucki, który okazał się trafnym wyborem. Załucki zdobył w sumie aż 13 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem.

W następnym meczu krakowianie zmierzą się w Kutnie z drużyną Polframexu. Spotkanie rozegrane zostanie 16 grudnia.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków – Enea Astoria Bydgoszcz 75:59 (16:16, 23:17, 18:13, 18:13)

R8 Basket: A. Załucki 13, Hajrić 11, Pełka 11, Dłuski 9, Nowakowski 8, Malczyk 7, Baran 6, Dwernicki 4, J. Załucki 3, Hicks 3.

Enea Astoria: Szyttenholm 10, Frąckiewicz 10, Śpica 9, Fatz 8, Bierwagen 7, Gospodarek 4, Grod 4, Pochocki 4, Barszczyk 3.