Trener Wisły ze złotym medalem mistrzostw Europy

Jose Hernandez zdobył z reprezentacją Hiszpanii złoty medal mistrzostw Europy do lat 20. W finale turnieju rozgrywanego w Portugalii rodaczki szkoleniowca Wisły Can-Pack Kraków pokonały reprezentację Włoch 71:69.

Emocje do ostatnich sekund

Do przerwy wielkiego finału Hiszpanki prowadziły osiemnastoma punktami, ale Włoszki nie złożyły broni i doprowadziły do emocjonującej końcówki. 17,5 sekundy przed końcem meczu wicemistrzynie doprowadziły do remisu 69 rzutem z dystansu. Drużyna Hernandeza zachowała jednak zimną krew i przeprowadziła akcję, po której sędziowie przyznali jej dwa rzuty wolne. Pewnie wykorzystała je Laia Flores Costa. Włoszkom została nieco ponad sekunda na akcję rozpaczy, ale nic już nie zdziałały.

Powrót do Krakowa

W ubiegłym sezonie Wisła pod wodzą Hernandeza zdobyła mistrzostwo Polski oraz awansowała do fazy play-off Euroligi. Szkoleniowiec poprowadzi mistrzynie Polski również w rozgrywkach 2016/2017. Koszykarki wznowią przygotowania w sierpniu.