Trwa generalny remont budynku KS Clepardia [ZDJĘCIA, VIDEO]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Skończyło się pudrowanie, w końcu trwa poważny remont starych budynków KS Clepardia i rozbudowa zaplecza! Jeżeli wiatr nie będzie wiał w oczy, na wiosnę powinniśmy być świadkami nowego otwarcia w klubie z ulicy Fieldorfa-Nila 5.

Zaplecze klubu, który na co dzień przez sport wychowuje między 200 a 300 dzieci i młodzieży, od lat prosiło się o remont. Zobaczcie zresztą sami.

Prace udało się rozpocząć latem tego roku. Końcowym efektem mają być wyremontowane szatnie, sanitariaty i zaplecze, sala wielofunkcyjna i elewacja.

O postępach mówi prezes klubu, Zbigniew Wajda: – Wymieniono już wszystkie okna i ocieplono budynek, trwa montaż wentylacji. Przed robotnikami jeszcze dokończenie elewacji i wymiana wszystkich instalacji. 

– Przy sprzyjającej pogodzie prace powinny być zakończone w pierwszym kwartale 2020 roku – dodaje Wajda.Prezes liczy, że odnowiony, nieco większy obiekt będzie magnesem, który przyciągnie jeszcze większą liczbę trenujących dzieci. Remont prowadzi firma STAN z Bukowiny Tatrzańskiej. Umowa z wykonawcą została podpisana na nieco ponad 6,2 mln zł. Całość jest finansowana z budżetu miasta.

KS Clepardia powstał w 1967 roku po fuzji Towarzystwa Sportowego Krowodrza Modrzejówka i KS Prądnicki. Prowadzi drużyny seniorów i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych.

Zwierzyniecki w kolejce

Miasto planuje także modernizację obiektu innego mniejszego klubu – KS Zwierzyniecki. 31 października Zarząd Infrastruktury Sportowej musiał unieważnić przetarg z powodu zbyt wysokich cen firm, które chciałyby się podjąć przebudowy. Niedługo ogłosi kolejny.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały