Więcej biegaczy i więcej pieniędzy dla potrzebujących od Kraków Business Run

Kraków Business Run fot. mat. prasowe

2 września w Krakowie odbędzie się już siódma edycja charytatywnego biegu Kraków Business Run. Zapisy ruszą na stronie organizatora 22 maja o godzinie 12. W imprezie będzie mogło wziąć udział 5500 osób, 200 więcej niż przed rokiem.

– We wrześniowym biegu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które zgłoszą swoją pięcioosobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach będzie decydować kolejność zgłoszeń – mówi Marta Hernik z Kraków Business Run.

W 2017 roku organizatorzy ogłosili zapisy dla pięciu tysięcy osób. Miejsca skończyły się w cztery minuty i 50 sekund. Później limit został zwiększony o 300 osób, dzięki czemu na starcie mogło stanąć 60 drużyn z listy rezerwowej. 2 września pobiec, by pomóc, będzie mogło 5500 osób, czyli 1100 sztafet.

1,6 mln zł w całej Polsce

Każdy członek pięcioosobowej sztafety będzie miał do pokonania pętlę o długości 3,8 kilometra. W tym biegu czas uzyskany na trasie schodzi na dalszy plan. Od wyniku bardziej liczy się cel charytatywny. W 2017 roku w Krakowie udało się zebrać dla potrzebujących niespełna 418 tysięcy złotych.

Idea biegu narodziła się pod Wawelem, ale z roku na rok jest obecna w coraz większej liczbie polskich miast. W tym roku w ramach Poland Business Run pobiegną także w Lublinie, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Poznaniu.

Zeszłoroczna edycja Poland Business Run była rekordowa pod wieloma względami – pobiegła w niej ogromna liczba osób, bo aż 20 135. Udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Dla Sylwii

W Krakowie 2 września pobiegną dla Sylwii Kokot, u której konieczna była amputacja nogi przeprowadzona ze względu na nowotwór złośliwy. Od niedawna co roku impreza wspiera też finansowo inne wybrane w drodze konkursu lokalne organizacje charytatywne.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne