Wielki motoryzacyjny show w parku Lotników Polskich

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sobotę w Krakowie odbędzie się Verva Street Racing, największe motoryzacyjne widowisko w naszym kraju. Zobaczymy prawie 600 pojazdów, z których najstarszy ma prawie 100 lat! Zawodnicy planują również efektowny drift. Dym z palonej gum ma stworzyć biało-czerwoną flagę. Organizatorzy pokażą też, jak powstaje benzyna.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Verva Street Racing będzie rozwój motoryzacji na przestrzeni 100 ostatnich lat. Organizator – PKN Orlen, w ten sposób chce nawiązać do setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zobaczymy klasyczne pojazdy, najważniejsze kultowe maszyny uznawane za kamienie milowe przemysłu motoryzacyjnego oraz najnowocześniejsze auta z napędem elektrycznym. Pojawi się również samochód z Dakaru.

Trzy strefy

Sercem imprezy będzie strefa akcji. Motoryzacyjnych emocji dostarczą najszybsze samochody, spektakularne pokazy motoryzacyjne oraz emocjonujące wyścigi. Podczas pokazów dynamicznych zobaczymy jedną z najbardziej widowiskowych atrakcji, czyli drift – jazdę samochodem w poślizgu kontrolowanym. Zaprezentuje się w niej czołówka polskich kierowców na czele z Jakubem Przygońskim z Orlen Team w Toyocie GT86. Ponadto, zobaczymy też dwie driftowe ciężarówki.

W strefie pit party pojawi się prawie 600 różnorodnych pojazdów. Od samochodów klasycznych, przez budzące podziw supersamochody – luksusowe i szybkie maszyny, aż po nowoczesne auta elektryczne. Motywem przewodnim imprezy jest 10 dekad motoryzacji. Zaprezentowane zostaną najciekawsze pojazdy od narodzin motoryzacji, poprzez epokę PRL-u, aż do ery elektromobilności. Na pit party pojawi się między innymi ponad 20 Ferrari i Lamborghini oraz McLaren F1 i Porsche 918.

Na atrakcje mogą liczyć najmłodsi, dla których dedykowana jest strefa rodzinna. Znajdą się w niej dmuchane place zabaw i eurobungee. Na młodych fascynatów motoryzacji czekać będą symulatory jazdy samochodami rajdowymi, motocyklami i bolidami, strefa Xbox, a w niej kilkadziesiąt stanowisk do gry na konsolach, strefa Straży Pożarnej z trzema wozami strażackimi, strefa akademicka przygotowana przez Koła Naukowe Politechniki Krakowskiej oraz Politechniki Warszawskiej.

– Będzie głośno, więc zabierzcie ze sobą stopery. Będziemy je również rozdawać podczas imprezy – mówi Anna Ziobroń z PKN Orlen.

Emocje na scenie

Kiedy opadnie pył i wystygną silniki, atmosferę podgrzewać będą muzycy. Na scenie zobaczymy i usłyszymy takie gwiazdy jak Afromental, Fisz Emade Tworzywo Sztuczne oraz Kraków Street Band.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne