Wisła będzie musiała płacić 48 godzin przed meczem

fot. Bartek Ziółkowski

LoveKraków.pl dotarło do zasad porozumienia miasta i Ekstraklasy SA z Wisłą Kraków w sprawie gry i spłaty zadłużenia za dzierżawę stadionu przy ulicy Reymonta.

Niedługo powinno zostać podpisane trójstronne porozumienie, które umożliwi klubowi grę na miejskim stadionie. Ze względu na termin pierwszego meczu z Arką Gdynia – 21 lipca – najpierw zostanie podpisana umowa na jedno spotkanie. Wynikiem porozumienia będzie jednak roczna umowa. Krótki okres wynika ze względu na stan finansów klubu.

Roczna umowa będzie podpisana na warunkach wynegocjowanych wcześniej przez klub i Zarząd Infrastruktury Sportowej. Za rozegranie każdego meczu, klub będzie musiał zapłacić około 130 tys. złotych. Warunkiem jest zaksięgowanie wpłaty na koncie ZIS-u najpóźniej na 48 godzin przed planowanym wykorzystaniem obiektu.

Wiśle koło ratunkowe rzuciła Ekstraklasa SA, organizator rozgrywek, która doszła do porozumienia z prezydentem Jackiem Majchrowskim. Wisła wstępnie przystała na tę propozycję. Ekstraklasa będzie musiała zapłacić 3,9 mln zł plus 700 tys. zł odsetek należne Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zaplanowano harmonogram: 1,25 mln zł do 14 dni od zawarcia porozumienia oraz po 1,68 mln zł w trzecim kwartale 2019 roku i trzecim kwartale 2020 roku.

Pieniądze będą pochodzić z puli wypłacanej klubom co roku m.in. ze sprzedaży praw mediowych. Krótko mówiąc, pieniądze przyznane Wiśle będą trafiać bezpośrednio na konto miasta.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne