Wisła nie zacznie w komplecie

Daniel Hoyo-Kowalski fot. KP

Na Jakuba Błaszczykowskiego i kilku innych zawodników nie będzie mógł liczyć trener Maciej Stolarczyk w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław (godzina 17.30).

W sobotę krakowianie rozegrali dwa ostatnie sparingi – oba z Puszczą Niepołomice. Pierwszy, zamknięty i rozegrany na stadionie przy ulicy Reymonta, wygrali 4:2. Drugi odbył się w bazie w Myślenicach i również górą byli wiślacy, którzy zwyciężyli pierwszoligowca 3:1.

W obu meczach błysnęli napastnicy. W spotkaniu zamkniętym dla mediów i publiczności hat-tricka zdobył Paweł Brożek. 36-letni napastnik w poniedziałek przedłużył umowę do 30 czerwca 2020 roku.. Po południu dwukrotnie na listę strzelców wpisał się o 20 lat młodszy Aleksander Buksa.

Bierze odpowiedzialność

Jedna z bramek padła po rzucie karnym. 16-latek poprawił się w tym elemencie, bo w pierwszym letnim meczu kontrolnym przeciwko reprezentacji powiatu suskiego pomylił się z jedenastu metrów.

– Z powrotem chciałem wziąć to na swoje barki. Bardzo się cieszę, że teraz się udało – mówi Buksa.

Zawodnicy podkreślają, że przygotowania były bardzo intensywne. Zespół nie tylko szykował formę fizyczną, ale zgłębiał nowy system gry 1-4-3-3.

– Ostatnie cztery tygodnie służyły rywalizacji, która podnosi poziom. Nasz skład się klaruje. Naszym celem będzie pierwsza ósemka, ale chcemy się skupiać na każdym następnym meczu – podkreśla trener Maciej Stolarczyk.

Do Wisły latem dołączyło pięciu zawodników, ale do końca okna transferowego klub planuje jeszcze się wzmocnić. Jako ostatni umowę podpisał Brazylijczyk Jean Carlis Silva.

– Przekonał mnie umiejętnościami, CV i planem na karierę – podkreśla Stolarczyk.

Bez kapitana i Pietrzaka

Biała Gwiazda zainauguruje rozgrywki ekstraklasy meczem ze Śląskiem Wrocław. Wciąż leczą się Jakub Błaszczykowski i Jakub Bartosz. W trakcie przygotowań grono kontuzjowanych powiększyło się o Daniela Hoyo-Kowalskiego i Łukasza Burligę. Nieco owiany tajemnicą jest stan zdrowia Vukana Savicevicia.

We wtorek klub oficjalnie poinformował, że nie podpisze nowej umowy z Rafałem Pietrzakiem, który miał oferty z innych lig. Kontrakt wygasł 30 czerwca, ale obrońca trenował w Myślenicach, a wcześniej był na obozie w Warce. 27-latek będzie kontynuował karierę poza Polską, na razie nie wiemy, gdzie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne