Wisła po pierwszym treningu. Kubę zatrzymał poród

Trening w Myślenicach fot. KP

26 zawodników wzięło udział w pierwszym treningu drużyny, który obył się w Myślenicach. Nie ćwiczył między innymi Jakub Błaszczykowski, który niedługo po raz trzeci zostanie ojcem.

W poniedziałek i wtorek piłkarze przechodzili testy i badania w Katowicach i Zabierzowie. W środę po raz pierwszy spotkali się na treningu – najpierw ćwiczyli w hali, a potem przez ponad godzinę trenowali na murawie. Trener Maciej Stolarczyk pochwalił zawodników. Choć przerwa była dłuższa, niż w ostatnich sezonach, trenowali indywidualnie i wrócili z urlopów w dobrej formie.

W zajęciach nie brali udziału wracający z wypożyczeń Denys Bałaniuk (jest w Krakowie, ale załatwiał inne sprawy) i Patryk Małecki (jego wypożyczenie do Spartaka Trnava kończy się 30 czerwca, ale najprawdopodobniej odejdzie z klubu) oraz Mateusz Lis (w kadrze na Euro U-21), Vukan Savicević (dłuższy urlop po meczach w reprezentacji) i Jakub Błaszczykowski.

– Kuby z nami nie było, bo czeka na narodziny kolejnego dziecka – informuje trener Maciej Stolarczyk.

Reprezentant Polski i tak nie może jeszcze trenować na pełnych obrotach po złamaniu palca i potrzebuje jeszcze kilku dni, by dojść do pełni sił. Rehabilitację przechodzą także Jakub Bartosz i Maciej Sadlok, którzy w środę trenowali indywidualnie.

REKLAMA

Skrzydłowy na testach

Na testy przyjechał 20-letni skrzydłowy Szymon Stasik z trzecioligowego Piasta Żmigród. Wcześniej umowy podpisali Michał Mak, Rafał Janicki i David Niepsuj. Trener chciałby piłkarzy na inne pozycje, ale jest świadomy, że Wisła musi działać rozsądnie.

Do rozegrania będzie 37 meczów, więc chciałbym mieć odpowiednią kadrę, ale musimy działać rozsądnie. Nie możemy sięgać chmur, ale być realistami. Szukamy wartościowych graczy, ale muszą się mieścić w naszym budżecie – podkreśla trener.

Oferty dla Pietrzaka

Sprzedany został napastnik Marko Kolar. Najprawdopodobniej z drużyną pożegnają się także bramkarz Mateusz Lis i lewy obrońca Rafał Pietrzak. Blisko przedłużenia umów są za to Łukasz Burliga i Paweł Brożek. Z wypożyczenia do Hutnika wrócili bramkarz Kacper Chorążka i obrońca Piotr Świątko, który na pierwszych zajęciach stracił zęba.

Rafał ma sporo ofert i nam trudno rywalizować. Czekamy na rozwój wydarzeń – mówi Stolarczyk.

W sobotę o godzinie 11 Biała Gwiazda zagra w Zambrzycach sparing z reprezentacją powiatu suskiego. Po tym meczu piłkarze pojadą na obóz w Warce. – Chcę zabrać 27 piłkarzy, w tym trzech bramkarzy – mówi Stolarczyk.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne