Wisła po pierwszym treningu. Kubę zatrzymał poród

Trening w Myślenicach fot. KP

26 zawodników wzięło udział w pierwszym treningu drużyny, który obył się w Myślenicach. Nie ćwiczył między innymi Jakub Błaszczykowski, który niedługo po raz trzeci zostanie ojcem.

W poniedziałek i wtorek piłkarze przechodzili testy i badania w Katowicach i Zabierzowie. W środę po raz pierwszy spotkali się na treningu – najpierw ćwiczyli w hali, a potem przez ponad godzinę trenowali na murawie. Trener Maciej Stolarczyk pochwalił zawodników. Choć przerwa była dłuższa, niż w ostatnich sezonach, trenowali indywidualnie i wrócili z urlopów w dobrej formie.

W zajęciach nie brali udziału wracający z wypożyczeń Denys Bałaniuk (jest w Krakowie, ale załatwiał inne sprawy) i Patryk Małecki (jego wypożyczenie do Spartaka Trnava kończy się 30 czerwca, ale najprawdopodobniej odejdzie z klubu) oraz Mateusz Lis (w kadrze na Euro U-21), Vukan Savicević (dłuższy urlop po meczach w reprezentacji) i Jakub Błaszczykowski.

– Kuby z nami nie było, bo czeka na narodziny kolejnego dziecka – informuje trener Maciej Stolarczyk.

Reprezentant Polski i tak nie może jeszcze trenować na pełnych obrotach po złamaniu palca i potrzebuje jeszcze kilku dni, by dojść do pełni sił. Rehabilitację przechodzą także Jakub Bartosz i Maciej Sadlok, którzy w środę trenowali indywidualnie.

REKLAMA

Skrzydłowy na testach

Na testy przyjechał 20-letni skrzydłowy Szymon Stasik z trzecioligowego Piasta Żmigród. Wcześniej umowy podpisali Michał Mak, Rafał Janicki i David Niepsuj. Trener chciałby piłkarzy na inne pozycje, ale jest świadomy, że Wisła musi działać rozsądnie.

– Do rozegrania będzie 37 meczów, więc chciałbym mieć odpowiednią kadrę, ale musimy działać rozsądnie. Nie możemy sięgać chmur, ale być realistami. Szukamy wartościowych graczy, ale muszą się mieścić w naszym budżecie – podkreśla trener.

Oferty dla Pietrzaka

Sprzedany został napastnik Marko Kolar. Najprawdopodobniej z drużyną pożegnają się także bramkarz Mateusz Lis i lewy obrońca Rafał Pietrzak. Blisko przedłużenia umów są za to Łukasz Burliga i Paweł Brożek. Z wypożyczenia do Hutnika wrócili bramkarz Kacper Chorążka i obrońca Piotr Świątko, który na pierwszych zajęciach stracił zęba.

– Rafał ma sporo ofert i nam trudno rywalizować. Czekamy na rozwój wydarzeń – mówi Stolarczyk.

W sobotę o godzinie 11 Biała Gwiazda zagra w Zambrzycach sparing z reprezentacją powiatu suskiego. Po tym meczu piłkarze pojadą na obóz w Warce. – Chcę zabrać 27 piłkarzy, w tym trzech bramkarzy – mówi Stolarczyk.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne