Wisła rozpoczęła przygotowania od zwycięstwa [ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu przygotowawczym do rundy wiosennej Wisła Kraków pokonała w ośrodku treningowym w Myślenicach Stal Mielec 1:0.

Miniony rok Wisła Kraków po serii niepowodzeń zakończyła dwoma zwycięstwami. Kolejny rozpoczęła od zwycięstwa. – Chcemy wygrywać nawet w meczach kontrolnych. Zwycięstwo jednak nie było naszym priorytetem – mówił tuż po zakończonym sparingu ze Stalą Mielec trener Białej Gwiazdy Artur Skowronek.

W pierwszej połowie wiślacy obili poprzeczkę i słupek. W 21. minucie na bramkę pierwszoligowca uderzał Vukan Savićević, a dziesięć minut później Łukasz Burliga. W tej części meczu mocno poturbowany został Jakub Błaszczykowski. Kapitan Wisły rozciął głowę. Po udzieleniu mu pomocy medycznej był w stanie kontynuować grę.

Po dość szybkiej pierwszej połowie, w drugiej tempo nieco spadło, lecz Wisła w dalszym ciągu miała lekką przewagę. Bramka padła dopiero w 80. minucie. Akcję zapoczątkował Marcin Wasilewski, a asystę zaliczył Jean Carlos. Autorem pierwszego trafienia krakowian w 2020 roku został Rafał Boguski.

Personalia

Szkoleniowiec sprawdził formę wielu zawodników, zmieniając po przerwie całą jedenastkę. - Jesteśmy świadomi tego, ile jeszcze mamy do zrobienia. Każdy z zawodników otrzymał swoją szansę. W tych 45 minutach mogli się pokazać i wykorzystać tę szansę. Zostało nam trzy sparingi do ligi i tych minut będzie coraz mniej. Kryzys fizyczny przyjdzie około trzeciego tygodnia treningów, dlatego to spotkanie mogliśmy rozegrać w szybkim tempie. Chłopcy dali z siebie bardzo dużo, choć mają za sobą bardzo intensywne treningi – zaznaczył opiekun krakowian.

Z lekkim urazem zmaga się Dawid Niepsuj. Poza nim w meczu kontrolnym zabrakło kilku zawodników. – Kamil Wojtkowski ma anginę i zażywa antybiotyk. Musi być w pełni sił przed wylotem na obóz przygotowawczy. Absencja Pawła Brożka była zamierzona. Pracujemy z nim zachowawczo. Do Turcji jednak leci z nami. Podobnie Lubomir Tupta – wyliczył trener Skowronek.

W dniach 20-31 stycznia Wisła przebywać będzie na zgrupowaniu w Turcji. Piłkarze w tym czasie rozegrają trzy mecze sparingowe.

Wisła Kraków – Stal Mielec 1:0 (0:0)

Bramka: Boguski (80.)

Wisła: Lis (46. Buchalik) – Burliga (46. Bartosz), Klemenz (46. Wasilewski), Janicki (46. Szota), Sadlok (46. Hołownia), Błaszczykowski (46. Boguski), Żukow (46. Szot), Pawłowski (46. Basha), Savićević (46. Chuca), Mak (46. Silva), Buksa (46. Zdybowicz).

Stal: Primel (46. Strączek) – Stasik (66. Seweryn), Lisowski (46. Bodzioch), Żyro (66. Lisowski), Getinger, Tomasiewicz (66. Mazur), Bielak (66. Urbańczyk, 72. Sobczyk), Urbańczyk (46. Dadok), Nowak (46. Sadłocha), Prokić (72. Kramarz), Paluchowski (46. Bajorek).