Wisła rzutem na taśmę ogrywa Steauę. Piłkarz rozmyślnie nie strzelił karnego

W ostatnim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji Wisła Kraków wygrała 4:3 z wiceliderem rumuńskiej ekstraklasy – Steauą Bukareszt.

Błędy w obronie i pressing

Wiślacy szczególnie do przerwy robili lepsze wrażenie, ale odważna gra została skarcona skutecznymi kontrami Rumunów. Kuriozalną decyzję w 34. minucie podjęli sędziowie. Nikt oprócz nich nie widział, by w polu karnym Łukasza Załuski Zdenek Ondraszek zagrał piłkę ręką. Zawodnicy Steauy dobrze wiedzieli o błędzie arbitrów i wykonujący jedenastkę Denis Alibec rozmyślnie uderzył piłkę obok bramki.

Tak łaskawy 27-letni zawodnik nie był w kolejnych akcjach. W 38. minucie dał swojemu zespołowi prowadzenie 2:1. Po złym zagraniu Ivana Gonzaleza rywale przejęli piłkę i wyprowadzili zabójczą kontrę. Strzelca nie upilnował Arkadiusz Głowacki. Drugiego gola Rumun zdobył tuż po przerwie, idealnie wyszedł do prostopadłej piłki i Łukasz Załuska skapitulował po raz trzeci. Tu znów nie najlepiej zachował się Gonzalez, który razem z Alanem Urygą nie zdołał przeciąć podania.

W pierwszej połowie gola dla Wisły zdobył Czech Zdenek Ondraszek. Przeprowadził ładny rajd, ośmieszył rywala i pewnie trafił do bramki. Drugie trafienie zaliczył Denis Popović po dograniu Pawła Brożka. Wiślacy grali do końca, imponować mógł stosowany przez nich pressing. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra bramki na wagę zwycięstwa strzelili Paweł Brożek (pokonał bramkarza na raty po wrzutce z lewej strony) i Patryk Małecki(rajd po krótko rozegranym rzucie rożnym).

Na drugą połowę wyszedł Semir Stilić, ale po Bośniaku, który później rozpoczął przygotowania, najbardziej było widać trudny treningów. Kolejną szansę otrzymał także testowany Matija Spicić.

Powrót do Polski

Sparing z rumuńskim zespołem był ostatnim akordem zgrupowania w Belek. W środę wczesnym rankiem Wisła uda się w drogę powrotną do Krakowa. Do wznowienia rozgrywek piłkarze będą przygotowywać się w Myślenicach. W planach jest jeszcze jeden sparing, 4 lutego z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec. Tydzień później Wisła podejmie przy Reymonta Koroną Kielce.

Wisła Kraków – Steaua Bukareszt 4:3 (1:2)

Bramki: Ondraszek (23.), Popović (72.), Brożek (89.), Małecki (90.) – Tamas (18.), Alibec (38., 53.).

Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki (46. Uryga), Gonzalez, Spicić – Boguski (81. Bartosz), Popović, Mączyński, Małecki – Zachara (59. Brożek), Ondraszek (46. Stilić).