Wyścigowe emocje w Czyżynach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

To widowisko, na które z niecierpliwością czekają miłośnicy sportów motorowych. Już za trzy tygodnie, po raz pierwszy w Krakowie, wystartuje VERVA Street Racing-100 lat motoryzacji. To największa impreza motoryzacyjna w kraju, której poprzednie edycje zgromadziły łącznie ponad 2 tys. wyczynowych pojazdów i pół miliona widzów.

Tegoroczna impreza organizowana jest w stulecie odzyskania niepodległości, stąd motywem przewodnim wydarzenia będzie sto lat motoryzacji. Organizatorzy dekada po dekadzie będą przybliżać historię polskiej myśli technicznej. Nie zabraknie motoryzacyjnych legend i konstrukcji absolutnie unikatowych.

Motoryzacyjne miasteczko

Na jeden dzień rejon rejon Tauron Areny i Park Lotników zamienią się w prawdziwe motoryzacyjne miasteczko. Na specjalnie przygotowanych torach w strefie akcji czekają między innymi pokazy drifterów, spektakularne akrobacje FMX czy rally-cross, samochody kategorii GT, a nawet Nascar.Kuba Przygoński, członek Orlen Team, pięciokrotny uczestnik Dakaru zapewnia, że emocje podczas VERVA Street Racing z pewnością będą na najwyższym poziomie. – W Krakowie nie zabraknie bliskich mi dyscyplin, czyli cross‑country, driftu i rallycrossu, ale sam chętnie zobaczę też w akcji rajdowe legendy – mówi.

Prędkość, luksus, prąd

Miejscem, które z pewnością przyciągnie tłumy, będzie Pit Party, podzielone na 14 bloków tematycznych z ponad 500 wyjątkowymi pojazdami. Wśród nich super cars, czyli samochody, które łączą blichtr, zawrotne prędkości i horrendalne ceny. Tu zaprezentują się najbardziej luksusowe konstrukcje, jak Ferrari F12 czy następca kultowej Carrery GT, model 918 ze stajni Porsche. Pokazane zostaną rajdowe klasyki z Audi Quattro, kultowym czteronapędowcem z Neckarsulm, który w latach 80. ubiegłego wieku wywołał na rajdowych trasach prawdziwą rewolucję.

Będzie gratka dla fanów militariów, samochodów zza żelaznej kurtyny i miłośników amerykańskich muscle cars. W tym roku podczas VERVA Street Racing zaprezentowana zostanie kolekcja generacji Forda Mustanga, od najwcześniejszych modeli sprzed ponad pięciu dekad do współczesności.

Pit Party wybiegnie również w motoryzacyjną przyszłość. Będzie można zobaczyć samochody, które już teraz wyznaczają technologiczne trendy m.in. Teslę i BMW i8.

Jedzenie, muzyka, zabawa

VERVA Street Racing to impreza nie tylko dla motoryzacyjnych maniaków, ale całych rodzin. Specjalna strefa rodzinna zlokalizowana będzie z dala od hałasu na terenie Parku Lotników Polskich. Na najmłodszych czekają symulatory, animacje i konsole do gier. Dla zgłodniałych nie zabraknie też przysmaków kuchni z różnych stron świata, serwowanych z foodtrucków. Uzupełnieniem imprezy będą koncerty na scenie rozlokowanej w Parku Lotników. Wieczorem wystąpią na niej Afromental, Fisz Emade Tworzywo i Kraków Street Band. Impreza rozpocznie się 8 września o godzinie 13.00. Wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne