Za tydzień otwarcie basenów przy Eisenberga

Na najbliższą środę zaplanowane zostało otwarcie Centrum Sportu i Rekreacji „Przystań Na Eisenberga”. Budowa nowoczesnego obiektu kosztowała przeszło 56 mln złotych. Mieszkańcy będą mogli korzystać z niego już od 26 sierpnia.

 Obiekt składa się z dwóch budynków z dwoma pływalniami (25-metrowa i mniejsza o wymiarach 16x5 metrów), strefą saun, siłownią, salą do fitnessu i parkingiem. Projektanci wzorowali się na wiejskiej stodole i onsenie, japońskim kąpielisku geotermalnym. Wnętrze i elewacje zostały wykonane z kamienia, drewna i żelaza, naturalnych materiałów charakterystycznych dla architektury japońskiej i reprezentujących żywioły. Dach zostały pokryty łupkiem norweskim. Jest też dużo przeszkleń.

Dwa miesiące temu miastu udało się wyłonić operatora basenu. Za obiekt będzie odpowiedzialna Agata Stelnik, która jako jedyna wystartowała w drugim przetargu.

– Kryta pływalnia przy ul. Eisenberga powstała w latach 2018–2021 na działce, na której uprzednio znajdowały się obiekty byłego Ośrodka Sportu Krakowianka. W latach 70. wybudowano tu kąpielisko, które funkcjonowało do 2008 roku – informuje Zarząd Infrastruktury Sportowej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony