Zainteresowanie przerosło oczekiwania [ZDJĘCIA]

W środę na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Młodzi o Sporcie”. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że organizatorzy musieli podjąć decyzję o przeniesieniu spotkań do sali dla kilkuset osób.

Uroczystego otwarcia konferencji pt.: „Praca na medal. Perspektywy rozwoju w sporcie” w imieniu dziekana Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ dokonał profesor Sławomir Śpiewak. Jako pierwszy wykład poprowadził Bartosz Górski, były prezes siatkarskiej Asseco Resovii, który ze szczegółami opowiadał o zarządzaniu klubem sportowym oraz udzielał odpowiedzi na pytania publiczności. Dla wszystkich gości przygotował on także nie lada niespodziankę – każdy uczestnik otrzymał jego książkę: „Menedżer sportu. Zarządzanie klubem w praktyce”.

Po wykładzie przyszedł czas na panel dyskusyjny, w którym udział wzięły osoby związane z Wisłą Kraków: prezes klubu Rafał Wisłocki, rzecznik prasowa Karolina Biedrzycka oraz dyrektor ds. sprzedaży Tomasz Czwartkiewicz. Przy pełnej sali opowiadali oni o zarządzaniu w kryzysie, odnosząc się do sytuacji panującej w klubie na przełomie roku.

Jak kształtować własną markę?

Sesję popołudniową rozpoczął Aleksander Wandzel, twórca podcastu o tematyce sportowej i biznesowej. W czasie wykładu udzielał praktycznych wskazówek m.in. o tym, jak kształtować własną, personalną markę w Internecie. Ostatnimi gośćmi byli komentatorzy Eleven Sports, Mateusz Święcicki i Filip Kapica. Opowiadali o swojej drodze do miejsca, w którym obecnie się znajdują oraz o kompetencjach niezbędnych w zawodzie dziennikarza sportowego.

Konferencja Naukowa „Młodzi o Sporcie” jest cyklicznym przedsięwzięciem organizowanym przez Koło Naukowe Managerów Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas wydarzenia ścierają się dwie płaszczyzny – sportowa i biznesowa. Zagadnienia omawianie są z dwóch perspektyw: ekspertów, a także studentów zainteresowanych tematyką zarządzania w sporcie. To zestawienie sprawia, że konferencja „Młodzi o Sporcie” jest projektem wyjątkowym w skali kraju.

Serwis LoveKraków.pl był patronem medialnym wydarzenia.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne