Zapaśnicy z Bieżanowianki będą mieli gdzie ćwiczyć

Wizualizacja inwestycji

Za dwa lata Klub Sportowy Bieżanowianka zyska nowoczesny budynek Centrum Sportu. Dzięki temu nie będzie już potrzeba wynajmować pomieszczeń od okolicznych szkół. Miasto wyda na ten cel około 5 milionów złotych.

Obiekt powstanie przy ulicy Wojciecha Lipowskiego, przy istniejących boiskach klubu. – Stary budynek przy ulicy, przy mniejszym z naszych boisk, będzie wyburzony. Na jego miejscu powstanie nowe Centrum Sportu – mówi Jacek Małek, wiceprezes KS Bieżanowianka.

Jak mówi, to nie będzie duży budynek, ale za to bardzo funkcjonalny. – Nie będzie tam wysokiej hali, tylko mniejsze sale gimnastyczne. Oprócz tego znajdzie się tam całe zaplecze – magazyn, pokój sędziów, pokoje trenerów, szatnie. Liczymy na to, że umożliwi nam to profesjonalny trening, na poziomie XXI wieku – zapowiada Małek.

Koniec prowizorki

Dzięki temu klub nie będzie musiał już wynajmować sal w okolicznych szkołach. W tej chwili brak infrastruktury blokuje jego dalszy rozwój. Po drugie, funkcjonowanie w wynajmowanych salach wymusza prowizoryczność – nie da się tam utworzyć na stałe wystarczającego klubowi zaplecza. Dopiero nowa inwestycja pozwoli zmienić tę sytuację.

Planowany obiekt jest zapisany w budżecie miasta jako Centrum Zapaśnicze, choć w praktyce korzystać będą z niego nie tylko zapaśnicy. Faktem jest jednak, że to z tą dyscypliną klub wiąże największe nadzieje. – Mamy też sekcje piłki nożnej we wszystkich grupach wiekowych, będzie z niego też korzystać sekcja gimnastyki i aerobiku sportowego – zapowiada Jacek Małek.

Od najmłodszych

– W końcu będziemy mieć swoją siedzibę, odpowiednio wyposażoną. Będą maty i materace zapaśnicze, materace do akrobatyki i cały drobny sprzęt do prowadzenia zajęć – mówi nam Marek Witek, kierownik sekcji zapaśniczej KS Bieżanowianka. Obecnie zajęcia w klubie prowadzi pięciu trenerów tej dyscypliny dla około pięćdziesięciorga młodych sportowców.

Klub może się pochwalić sukcesami. Czołowy zawodnik Dominik Krawczyk, członek kadry narodowej, zajął w ostatnim czasie drugie miejsce w Pucharze Polski Kadetów. Wiosną na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobył brązowy medal w stylu wolnym. Junior Michał Kudas w Międzynarodowym Memoriale Bajorka zajął II miejsce. Mikołaj Krawczyk, brak Dominika, zajął z kolei trzecie miejsce na zawodach międzywojewódzkich.

Całość będzie kosztować ok. 4-5 milionów złotych. Budowa, nadzorowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, ma się rozpocząć w przyszłym roku i zakończyć w 2019. – Zakładamy, że na dniach będzie już pozwolenie na budowę, na początku roku zostanie ogłoszony przetarg, a na wiosnę ruszą prace – ocenia prezes Małek.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus