Zdecydowany krok Cracovii w stronę finału. 12 punktów straty Wisły w EuroCupie

Hokeiści Pasów pokonali w pierwszym meczu półfinałowym o mistrzostwo Polski TatrySki Podhale Nowy Targ 7:3. W ćwierćfinale EuroCupu koszykarki Białej Gwiazdy przegrały z tureckim Hatay Büyükşehir Belediyesi 57:69 i do rewanżu przystąpią z dwunastopunktową stratą.

Comarch Cracovia ma w tym sezonie patent na wygrywanie z rywalem z Nowego Targu. Wtorkowe zwycięstwo przy Siedleckiego było już dziewiątym z rzędu. Mistrzowie Polski po pierwszej tercji prowadzili już 5:2 i w kolejnych minutach mogli kontrolować wydarzenia na lodzie.

Drugie półfinałowe spotkanie już w środę o godzinie 18.30. Kobiety wejdą na lodowisko przy Siedleckiego za symboliczną złotówkę.

Comarch Cracovia – TatrySki Podhale Nowy Targ 7:3 (5:2, 0:0, 2:1)

Bramki: McPherson (4.), Zib (6.), Dziubiński (9.), Kalus (10.), Sinagl (14.) Drzewiecki (42.), Domogała (57.) – Zapała (3.), Bryniczka (5., 45.).

Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 1:0 dla Cracovii

Wisła odpadła z Euroligi, ale zapewniła sobie udział w mniej prestiżowych rozgrywkach – EuroCupie. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym podopieczne Jose Hernandeza uległy w hali przy Reymonta Hatay Büyükşehir Belediyesi 57:69. Rewanż zostanie rozegrany w Turcji w piątek. Do dalszej fazy awansuje drużyna, która w dwumeczu zdobędzie większą liczbę punktów.

Wisła Can-Pack Kraków - Hatay Büyükşehir Belediyesi 57:69 (17:20, 10:20, 15:12, 15:17)

Wisła: Abdelkader 14, Gidden 11, Kobryn 11, Morrison 10, Ygueravide 6, Szumełda-Krzycka 3,  Szott-Hejmej 2.

Hatay: Paris 21, Hurst 18, Snytsina 15, Ozturk 6, Popovic 4, Takmaz 3, Stankovic 2.