Zniknął "orlik", powstanie kryte boisko [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Na obiekcie Towarzystwa Sportowego Tramwaj Kraków nie ma już boiska typu "orlik" ze sztuczną nawierzchnią. W jego miejsce powstanie lepszy i zadaszony obiekt, z którego będzie można korzystać przez cały rok.
Zniknęła wysłużona jasnozielona nawierzchnia, bramki i ogrodzenie, a teren został wyrównany. Pozostałością po małym boisku są jedynie maszty na oświetlenie i lampy.

Nieistniejący "orlik" TS Tramwaj
Nieistniejący "orlik" TS Tramwaj


Do końca 2022 roku ma tam powstać większe boisko ze sztuczną trawą, kryte tkaniną poliestrową zamontowaną na konstrukcji łukowej z drewna klejonego i oświetlone. Pole gry ma mieć wymiary 36 na 58 metrów, a hala będzie wysoka na dziewięć metrów.

Przesuną główne boisko

Nowe boisko będzie większe od "orlika", dlatego płyta główna, na której mecze ligowe rozgrywają drużyny Tramwaju, zostanie przesunięta o ponad dziesięć metrów w stronę mostu Zwierzynieckiego. Hala zostanie wyposażona w podstawowy sprzęt, w tym 10 sztuk bramek o różnych rozmiarach, odpowiednich do poszczególnych kategorii wiekowych. Dzięki zamontowanej kotarze boisko będzie można podzielić na sektory.

Kwota inwestycji ma się zamknąć w 4,7 mln zł. Wykonawcą została firma InterHall.

Tramwaj szkoli około 150 młodych piłkarzy, prowadzi też drużynę występującą w grupie III krakowskiej klasy A. 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus