Zoran Arsenić zagra w Wiśle. Możliwe, że już wiosną

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Biała Gwiazda podpisała dwuletni kontrakt (z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony) z 23-letnim obrońcą NK Osijek. Umowa ma wejść w życie 1 lipca, ale krakowianie będą chcieli wykupić zawodnika zimą.

Zoran Arsenić urodził się 2 czerwca 1994 roku w Osijek. Pierwsze kroki stawiał w NK Osijek, gdzie zadebiutował w ekstraklasie jako 19-latek. Dwa razy był wypożyczony do innych drużyn z tego kraju, po czym w 2015 roku wrócił do NK i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie drużyny.

W tym sezonie nowy piłkarz Wisły zagrał w 17 meczach i zdobył dwie bramki. Jego drużyna zakończyła rok na trzecim miejscu. Arsenić mierzy 187 centymetrów i najczęściej występuje jako stoper. Nie ma jednak problemów z grą bo obu stronach defensywy.

– Będziemy teraz prowadzić rozmowy, by Zoran trafił do nas już zimą. Jeżeli wymagania finansowe NK będą zbyt duże, to będziemy czekać na niego do lata – podkreśla w rozmowie z LoveKraków.pl Manuel Junco, wiceprezes Wisły do spraw sportowych.

Sprowadzenie Chorwata zimą jest o tyle ważne, że niebawem z klubu odejdzie Richard Guzmics, a drugi z podstawowych stoperów – Arkadiusz Głowacki – jest wiekowy i prawdopodobnie latem zakończy karierę. Część środków ze sprzedaży Węgra do Chin będzie można przeznaczyć na wykup.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne