Architektoniczna perełka dla sportowców przy Błoniach [VIDEO]

fot. LoveKraków.pl

Klub Sportowy Cracovia 1906 został gospodarzem najnowszej krakowskiej hali sportowej. Imponujący obiekt został wybudowany w ciągu 26 miesięcy pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Hala 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych powstała przy alei Focha. Sąsiaduje z Rudawą i Błoniami, a w tle widać kopiec Kościuszki.

O wyjątkowości hal decyduje gigantyczne przeszklenie oraz stal kortenowska, z której została wykonana elewacja. Płyta boiska powędrowała cztery metry poniżej poziomu terenu. Dzięki takiemu zabiegowi cały obiekt nie odstaje od otoczenia, a jednocześnie jest bardzo przestronny. Na około trzech czwartych powierzchni dachu posadzono 40 tysięcy roślin. Resztę zajmuje taras z jednym  najpiękniejszych widoków w Krakowie.

Wnętrze obiektu daje możliwość uprawiania większości dyscyplin halowych – szczególnie gier zespołowych. Płyta boiska ma 44 na 26 metrów. Siatkarzy, piłkarzy ręcznych, koszykarzy czy szermierzy może oglądać około 800 osób. Trybuny umożliwiają też zerknięcie na kopiec Kościuszki. Przewidziano kilkadziesiąt miejsc dla kibiców na wózkach. Hala jest w pełni przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Sportowcy będą również korzystać z hotelu z kilkunastoma pokojami, siłowni, strefy rehabilitacji i sali konferencyjnej. Na tarasie będzie można popijać kawę i delektować się pięknymi widokami.

Obiekt ma służyć zawodnikom Cracovii oraz sportowcom z niepełnosprawnościami. Hala stanie się centrum przygotowań polskich paraolimpijczyków. Inwestycja była warta 45,5 miliona złotych. 13 milionów dało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Architektoniczna perełka dla sportowców przy Błoniach from Video LoveKraków.pl on Vimeo.

comments powered by Disqus