Bokserzy Wisły trenują w zagrzybionej sali [ZDJĘCIA]

fot. Sekcja bokserska TS Wisła
Grzyb, odpadające resztki farby, 30-letni ring i wszechobecny zapach stęchlizny – w takich warunkach trenują zawodniczki i zawodnicy sekcji bokserskiej Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Niedługo kończy się zbiórka na remont sali i łazienek, którą możecie wesprzeć.

"Nie możemy dłużej trenować w takich warunkach, a niestety nie posiadamy środków na remont, w związku z czym prosimy Państwa o wsparcie nawet najdrobniejszymi kwotami" – apelują członkowie sekcji z prawie 90-letnią tradycją i sukcesami.

Zbiórkę w serwisie zrzutka.pl założyła Marta Mulewska, brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorów. Sekcja prowadzi grupę zawodniczą i organizuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O czym marzą pięściarki i pięściarze? O luksusach? Nie! Zwyczajnie nie chcą, by w czasie krzyżowania rękawic z przeciwnikiem towarzyszył im grzyb na ścianach i suficie. Chcą wymienić parkiet, pomalować salę, założyć wentylację i wyremontować 30-letni ring. Potrzebują też luster i remontu łazienek, z których korzystają po zajęciach.

Sekcja wyceniła remont na 40 tysięcy złotych, dotąd udało się jej zebrać niespełna 10 tysięcy. Zbiórka trwa do jeszcze przez ponad tydzień.

Prawie 90 lat tradycji

Sekcja bokserska Wisły powstała w styczniu 1933 roku. Na prawie 90-letni dorobek klubu składa się wysiłek wielu pokoleń zawodników, trenerów i działaczy. Wychowalno wielu mistrzów Polski, utytułowanych zawodników na międzynarodowych imprezach. Białą Gwiazdę reprezentowali między innymi Teofil Kowalski, Zbigniew Pietrzykowski czy Stanisław Dragan. Obecnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Jarosław Iwanow.

TS Wisła Kraków obchodzi w tym roku jubileusz 115-lecia.

REKLAMA
REKLAMA

comments powered by Disqus