Borussia nie znalazła czasu dla Wisły, ale kibice nie będą zawiedzeni!

fot. Afera-Studio
Latem Biała Gwiazda miała zagrać z Borussią Dortmund, byłym klubem Jakuba Błaszczykowskiego, w ramach obchodów 115-lecia klubu. Niemcy nie przyjadą do Krakowa w najbliższych tygodniach, ale kibice nie będą zawiedzeni! 4 sierpnia na stadionie przy ulicy Reymonta pokażą się piłkarze Napoli z Serie A, w którym grają mistrzowie Europy i reprezentant Polski Piotr Zieliński.
Borussia nie może przyjechać ze względu na mecze ligowe i w Pucharze Niemiec. Wisła postanowiła więc nie czekać biernie na przykład na możliwy jesienny termin, bo sytuacja związana z pandemią jest na tyle dynamiczna, że nie wiadomo, czy wówczas na stadionie mogliby się zjawić kibice.  

"Zaproponowany termin 4 sierpnia to gwarancja rozegrania meczu przy udziale co najmniej 50 procent publiczności, co daje możliwość wspólnego celebrowania tych wyjątkowych chwil. W obawie przed powrotem pandemii i koniecznością stosowania się do zaostrzonego reżimu sanitarnego oraz przed brakiem możliwości przyjazdu zagranicznej drużyny do Krakowa, zdecydowaliśmy się zaprosić Błękitnych właśnie teraz, którzy w stolicy Małopolski zawitają w pełnym zestawieniu personalnym, na czele z mistrzami Europy 2020 czy z Piotrem Zielińskim" – informuje krakowski klub.  

Wisła – 1906, Napoli – 1926

Napoli w 2021 roku też obchodzi jubileusz, ponieważ zostało załozne 20 lat później od Wisły. Dwukrotny mistrz Włoch, zdobywca ośmiu wicemistrzostw i brązowych medali w ubiegłym sezonie zajał piąte miejsce w Serie A. Mecz Wisły z włoskim rywalem rozpocznie się na stadionie przy ulicy Reymonta 4 sierpnia o godzinie 18. Tego dnia na murawie uhonorowani zostaną zawodnicy i trenerzy wybrani do jedenastek 115-lecia „Retro” i „Złotej Ery”, a także przedstawiciele innych sekcji Towarzystwa Sportowego.  

Wisła–Napoli bilety

Posiadacze abonamentów 2021/2022 otrzymają 50 procent zniżki na zakup wejściówki, a rekompensaty za poprzednią edycję rozgrywek obejmują właśnie potyczkę z Napoli. Dodatkowo członkowie Socios oraz karnetowicze otrzymają pierwszeństwo w nabyciu wejściówek. O rozpoczęciu sprzedaży klub poinformuje w osobym komunikacie.

REKLAMA
REKLAMA