Co z nowym saunarium? Inwestor odpowiada

Wizualizacje inwestora fot. Fitness Platinium
Inwestycja, która według zapowiedzi Fitness Platinium miała się zakończyć do końca roku, jest na etapie projektowania.
Końcem maja zakończyła działalność wysłużona pływalnia w hali TS Wisła przy ulicy Reymonta 22. Przedstawiciele sekcji zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie w niecce opróżnionej z wody i podziękowali za kilkadziesiąt lat. Pływacy TS-u na stałe będą trenować w budowanym basenie przy SP nr 5 (al. Kijowska), który zostanie oddany w połowie listopada.

W starej hali Wisły Fitness Platinium zapowiedziało stworzenie największego saunarium w mieście, które miało być gotowe do końca 2020 roku. Pół roku po tej zapowiedzi remont jeszcze nie ruszył.

– Prace są na etapie projektowania i ustalania harmonogramu i nie zostały wstrzymane. Termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany – odpowiada Magdalena Jaroszczak z Fitness Platinium.

Co ma powstać?

Plany są imponujące. Najważniejszą częścią nowego kompleksu przy ulicy Reymonta 22 ma być stuosobowa sauna widowiskowa do przeprowadzania ceremonii saunamistrzów. Oprócz tego znajdą się w nim sauny: japońska, solna, cedrowa aromatyczna, gorąca i o podniesionej wilgotności (Ruska Bania). W planach są także dwie łaźnie parowe, w których wilgotność sięga 80 procent, a maksymalna temperatura osiąga 60 stopni Celsjusza.

W strefie wypoczynku, z widokiem na Kopiec Kościuszki, skorzystamy z tężni solankowej i trzech jacuzzi – każde o innych właściwościach. Klientom ma zostać udostępniony basen o powierzchni 100 metrów kwadratowych z wodnym masażem. Strefa schładzania, poza standardowymi prysznicami, będzie wyposażona w studnię lodową i wiadra bosmańskie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza