Cracovia straciła szanse na mistrzostwo i zagra o brązowy medal. „Niepotrzebna rywalizacja”

fot. materiały prasowe

Hokeiści Comarch Cracovii ulegli GKS-owi Katowice 0:4 w decydującym meczu o wejście do finału Polskiej Hokej Ligi. Drużyna ze Śląska ma szansę obronić tytuł, a krakowianie zagrają o trzecie miejsce z Tauron Re-Plast Unią Oświęcim lub GKS-em Tychy.

Kibice Pasów sześć lat czekają na tytuł i jeszcze poczekają. W ciekawej, wyrównanej półfinałowej rywalizacji z GKS-em (cztery dogrywki) górą byli rywale. Czwarta drużyna sezonu zasadniczego okazała się lepsza od pierwszej. Po pięciu spotkaniach zespół Rudolfa Rohaczka był pod ścianą, ale zdołał doprowadzić do remisu na lodowisku rywala. W siódmym, przed własną publicznością, uległ drużynie Jacka Płachty 0:4.

Po spokojnym początku, w 15. minucie wynik otworzył Brandon Magee. Napastnik chciał podawać do Hampusa Ollsona, ale nim krążek dotarł do Szweda, przekroczył linię bramkową. Gospodarze pod koniec drugiej tercj mieli bardzo dobrą okazję na wyrównanie, której nie wykorzystał Alan Łyszczarczyk. A GKS spokojnie robił swoje i przed przerwą Olsson podwyższył na 2:0. Awans Katowic przypieczętował po dwójkowym wypadzie Grzegorz Pasiut. Rohaczek zdjął z lodu bramkarza, z czego skorzystał Ollson i dobił gospodarzy uderzeniem do pustej bramki, wykazując więcej chęci od zawodnika gospodarzy.

Rohaczek: Brązowe medale dla lepszej drużyny po sezonie zasadniczym

– Nie można wygrać meczu, jeśli nie zdobywa się bramek. GKS poczekał na nasze błędy i odniósł zasłużone zwycięstwo. Nam została walka o brązowy medal, choć według mnie jest to już niepotrzebna rywalizacja. Brązowe medale powinien otrzymać zespół, który był na wyższym miejscu po sezonie zasadniczym – powiedział szkoleniowiec Pasów.

GKS i Cracovia jeszcze nie wiedzą, z kim zmierzą się o pierwsze i trzecie miejsce. Do wyłonienia lepszego z drugiej półfinałowej pary także będzie potrzebny siódmy mecz. Początek spotkania Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy we wtorek o godzinie 18.

Mistrzem Polski zostanie drużyna, która wygra cztery razy. O brąz gra się do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie Cracovii odbędzie się 27 marca w Krakowie, a rewanż dwa dni później. Gospodarzem ewentualnego trzeciego starcia 31 marca będą krakowianie.

Ostatni medal MP Pasy wywalczyły dwa lata temu, gdy w finale uległy JKH GKS-owi Jastrzębie. Brązowy – w 2007 po rywalizacji ze Stoczniowcem Gdańsk.

Comarch Cracovia – GKS Katowice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Bramki: Magee (15.), Olsson (39., 59.), Pasiut (56.).

W rywalizacji do czterech zwycięstw: 4:3 dla GKS-u Katowice.