Cztery miesiące do ME w ampfutbolu. Dwa ważne sprawdziany na stadionie Prądniczanki

fot. materiały prasowe

W sobotę i niedzielę o godzinie 13:15 reprezentacja Polski w ampfutbolu rozegra spotkania towarzyskie z Turcją. Kibice nie wejdą na trybuny, ale zmagania biało-czerwonych z mistrzami Europy będą mogli śledzić dzięki transmisji.

Do mistrzostw Europy piłkarzy po amputacjach, których gospodarzem jest Kraków, pozostały nieco ponad cztery miesiące. Zmagania 16 drużyn na stadionach Cracovii, Garbarni i Prądniczanki były zaplanowane na jesień 2020, ale turniej przełożono z powodu pandemii.

W kadrze na ME (12-19.09) trener Marek Dragosz powoła 13 zawodników. W sobotę i niedzielę z Turkami szansę występu otrzyma jednak 11. Selekcja wciąż trwa i trener, który w odwodzie ma 17 sportowców, wciąż ma pewne znaki zapytania.

– Nikt nie ma abonamentu na grę – zapowiadał niedawno w rozmowie z LoveKraków.pl.

Wisła, Legia i Kuloodporni

W Krakowie zagra aż sześciu członków ampfutbolowej sekcji Wisły Kraków: Igor Woźniak (bramkarz), Kamil Grygiel, Przemysław Fajtanowski, Krystian Kapłon, Kamil Rosiek i Przemysław Świercz (zawodnicy z Pola). Kadrę uzupełni czterech przedstawicieli Legii Warszawa i jeden zawodnik TSP Kuloodpornych Bielsko-Biała.

W ubiegłym roku Polacy dwukrotnie pokonali na obiekcie Prądniczanki Irlandię, ale teraz poprzeczka pójdzie w górę. Turcy to mistrzowie Europy i druga drużyna świata. Trener Marek Dragosz uważa, że to najmocniejszy zespół.

– Mecze z Turcją mają nas przybliżyć do celu, który będziemy realizować we wrześniu na mistrzostwach Europy – zapowiada selekcjoner. Celem jest oczywiście złoty medal na swojej ziemi, w rodzinnym mieście Dragosza.

W telewizji

Rygory dotyczące udziału publiczności w meczach na świeżym powietrzu będą znoszone dopiero od 15 maja, więc kibiców zabraknie na stadionie. Zmagania naszej drużyny będzie można jednak śledzić w TVP Sport. Transmisja spotkań w sobotę i niedzielę o godzinie 13:15.

W lipcu biało-czerwoni odetchną od przygotowań. Kolejne obozy zaplanowano od 5 do 8 sierpnia i między 1 a 5 września. Mistrzostwa Europy rozpoczną 12 września meczem z Ukrainą. W fazie grupowej ich rywalami są także Hiszpanie i Szkoci.