Do siedmiu razy sztuka? Na start rundy wiosennej Juvenia zagra o Trofeum Królów

fot. materiały prasowe

Po rozegraniu zaległego meczu z Ogniwem Sopot, rugbyści Juvenii Kraków rozpoczną w najbliższą niedzielę rundę wiosenną w ekstralidze. Już pierwsze starcie zapewni sporo emocji i wysoką stawkę, ponieważ Smoki powalczą o Trofeum Królów – przechodni puchar, o który od trzech lat rywalizują ze Skrą Warszawa.

Juvenia i Skra po raz pierwszy zagrały o Trofeum Królów 8 marca 2020 roku. Kilka dni później wprowadzono lockdown i odwołano rozgrywki klubowe w Polsce. To był pierwszy i jednocześnie najbardziej zacięty bój o puchar. We wszystkich kolejnych zdecydowane zwycięstwa odnosiła drużyna ze stolicy, która w bezpośrednich starciach ma już na koncie sześć wygranych. Czy siódemka będzie szczęśliwa dla krakowian?

Po wysokiej porażce w Sopocie

Pierwszy mecz i wyjazdowa porażka 7:59 być może nie napawa optymizmem, ale spotkanie w Sopocie toczyło się w niezwykle trudnych warunkach. Mocny wiatr, deszcz i śnieg utrudniały grę obu stronom. Zawodnicy Ogniwa komentowali po ostatnim gwizdku, że właśnie dlatego na ten rezultat nie można patrzeć w kontekście formy obu zespołów. Smoki muszą jednak wyciągnąć naukę z pierwszego starcia, bo choć momentami ich gra układała się bardzo dobrze, to liczba błędów była zdecydowania zbyt duża by zachować płynność w rozegraniu akcji ofensywnych.

Najbliższy rywal zespołu spod Wawelu, Skra Warszawa, nie miała jeszcze okazji rozegrać żadnego spotkania w 2023 roku na polskich boiskach, ale w ramach przygotowań do sezonu odbyła dwa cenne, zagraniczne zgrupowania. W grudniu rozegrała spotkanie z reprezentacją Niemiec, a w styczniu trenowała na południu Francji, mierząc się z lokalnymi zespołami. To zespół, który ma jedną z najsilniejszych kadr w polskiej lidze, a mimo to, z powodu gry nieuprawnionego zawodnika i dwóch walkowerów stracił praktycznie szansę na walkę o mistrzostwo.

Sąsiedzi

Juvenia i Skra są obecnie sąsiadami w tabeli, ale goście przyjadą w roli zdecydowanego faworyta. Przeciwko młodej i ambitnej drużynie Smoków wystawią choćby trzech etatowych reprezentantów Polski: Jana Cala, Arkadiusza Janeczko i Vahę Halaifonuę, którzy udowodnili swoją wartość w tegorocznych meczach w ramach Rugby Europe Championship. W składzie krakowian też jest jednak dwóch graczy, którzy mają na swoim koncie występy w reprezentacji. Marcin Siemaszko i Artur Fursenko to aktualnie liderzy, odpowiednio formacji młyna i ataku.

Mecz odbędzie się w niedzielę 12 marca o 12:00 na boisku przy ul. Na Błoniach 7.