Drużyny z trzech kontynentów zagrają w siatkarskim Memoriale Wagnera. Ceny biletów mocno w górę

Memoriał Wagnera 2021 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Reprezentacje Polski, Argentyny, Serbii i Iranu wystąpią od 18 do 20 sierpnia w XIX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który po raz siódmy w historii odbędzie się w Tauron Arenie. Najtańsze bilety na jeden dzień imprezy kosztują 39 złotych.

Trzech uczestników memoriału to drużyny, które w 2021 roku wystąpiły w igrzyskach olimpijskich. Argentyna wywalczyła w Tokio brązowy medal, Polska odpadła w ćwierćfinale, a Iran niespodziewanie zakończył udział w imprezie po fazie grupowej. Serbowie to także drużyna mająca w składzie dobrych siatkarzy – w rozegranych we wrześniu m.in. Polsce mistrzostwach Europy zajęli czwarte miejsce, przegrywając walkę o podium z biało-czerwonymi.

– Podczas ubiegłorocznej edycji memoriały widzowie mieli możliwość podziwiania na żywo biało-czerwonych po raz pierwszy po blisko dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Potem reprezentanci Polski nie ukrywali wdzięczności za wsparcie i wspaniały doping kibiców, którzy licznie odwiedzali krakowską halę w trakcie spotkań w ramach mistrzostw Europy. Cieszymy się, że mieszkańcy i goście naszego miasta znów będą mogli spotkać się z mistrzami świata i dodać im skrzydeł przed wielkim wyzwaniem, jakim jest próba kolejnej obrony tytułu – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Ceny w górę

Memoriał Wagnera po raz pierwszy zawitał pod Wawel osiem lat temu, tuż po otwarciu Areny Kraków. Od 2016 roku, z wyjątkiem 2020, gdy impreza nie odbyła się z powodu epidemii, każda kolejna edycja jest rozgrywana w stolicy Małopolski. W tym roku kibice z całej Polski zjadą się kibicować zawodników po raz siódmy.

Organizatorzy rozpoczęli sprzedaż biletów na każdy z trzech dni memoriału. W ramach jednej wejściówki kibic będzie mógł obejrzeć dwa mecze. Do wyboru mamy jedną z sześciu kategorii cenowych: od 39 do 229 złotych. Tymczasem w poprzedniej edycji można było wejść do hali za 19 złotych.

Wstępny terminarz XIX Memoriału Wagnera:

18 sierpnia: Argentyna – Serbia, Polska – Iran (pierwszy mecz o godz. 17.30)
19 sierpnia: Iran – Serbia, Polska – Argentyna (17.30)
20 sierpania: Argentyna – Iran, Polska – Serbia (16)

comments powered by Disqus