Dwa tysiące zawodników będzie mogło pobiec między kopcami

Trwają zapisy do 14. Biegu Trzech Kopców. Impreza odbędzie się 3 października.

Jedyny w Polsce bieg górski, którego trasa wiedzie przez centrum dużego miasta rozpocznie się w pierwszą niedzielę października o godzinie 10.30.

Uczestnicy będą mieli do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 metrów. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Na mecie trzeba się zameldować nie później niż dwie godziny po starcie.

W tym roku organizatorzy ustanowili limit startujących na dwa tysiące osób. Opłata startowa wynosi 80 lub 110 złotych (dla tysiąca pakietów z koszulką). Nagrody będą przyznawane w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Zapisy trwają w TYM MIEJSCU.

W 2019 roku najlepszy był Tomasz Grycko z UKS Bliza Władysławowo z czasem 43.24. Wśród kobiet wygrała Katarzyna Broniatowska z AZS AWF Kraków (49.16).

comments powered by Disqus