Elektryzujący weekend w Warszawie. Wisła będzie odpierać ataki Legii

fot. Łukasz Grochala
Trzy drużyny pozostają w walce o mistrzostwo Polski w ampfutbolu. Kolejny turniej Amp Futbol Ekstraklasy odbędzie się w sobotę i niedzielę w Warszawie, gdzie broniąca tytułu Legia będzie chciała jeszcze bardziej zbliżyć się do prowadzącej w tabeli sekcji Wisły Kraków.

Gospodarze najbliższego turnieju wygrali ostatnie zmagania w Łodzi. Pokonali tam Wisłę 3:1 i zmniejszyli stratę do krakowian z siedmiu do czterech punktów. Biała Gwiazda doznała drugiej porażki w tym sezonie. Jest jedyną drużyną, która nie remisuje – na koncie ma też dziesięć zwycięstw.

Gra o mistrzostwo i Ligę Mistrzów

– Interesują nas tylko cztery zwycięstwa, nic innego nie wchodzi w grę – deklaruje Kamil Grygiel, napastnik Wisły i reprezentacji Polski, która w Krakowie zdobyła brąz mistrzostw Europy. – Chcemy grać jak najlepiej i zwyciężać, a nie wypracować przewagę na początku i potem kombinować, jak ją utrzymać. To nie w naszym stylu – podkreśla.

Jego reprezentacyjny kolega, bramkarz Jakub Popławski, broniący na co dzień w Legii Warszawa, też liczy na komplet wygranych. – Nie wyobrażam sobie potknięcia przed własną publicznością – zaznacza.

Za plecami Wisły i Legii czają się zawodnicy TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała, którzy do lidera tracą siedem punktów, a do Legii trzy.

Gra toczy się nie tylko o kolejny tytuł, ale także prawo występu w ampfutbolowej Lidze Mistrzów. W trakcie niedawnych ME w Krakowie uzgodniono, że gospodarzem kolejnego finału będzie Kraków, jeżeli Wisła wygra rozgrywki w Polsce.

Na żywo

Trzeci turniej sezonu 2021 zostanie rozegrany na boisku DOSiR w Warszawie (ul. Kawęczyńska 44). Wstęp na wszystkie mecze turnieju jest bezpłatny. Transmisja wszystkich spotkań dostępna będzie na portalu i w aplikacji TVP Sport, a także na Facebooku Amp Futbol Polska.

W pierwszy weekend listopada (6-7.11) gospodarzem kolejnej odsłony zmagań ampfutbolistów będzie Wisła.

REKLAMA
REKLAMA