Garbarnia wybudzona z zimowego snu. Nowy napastnik Brązowych

fot. MK

Piłkarze Łukasza Surmy rozpoczęli treningi przed rundą wiosenną w II lidze. Na półroczne wypożyczenie do krakowskiego klubu trafił Błażej Radwanek z pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec.

Drużyna spadkowicza wróciła do zajęć po ponad miesiącu przerwy, bo rok zakończyła wewnętrznym sparingiem 5 grudnia. W tym czasie trener Łukasz Surma zdążył odbyć staż w Hellas Verona. Do Stali Mielec przeszedł trener przygotowania fizycznego, Dawid Musiał, a do Wieczystej Kraków odszedł obrońca Adrian Jurkowski.

– Zaskoczył mnie, ale takie jest życie piłkarskie. Choć nie grał w każdym meczu, widziałem go w drużynie. Podziękowałem mu i życzę wszystkiego dobrego – zaznacza Surma.

Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu dostał Adrian Wójcik, którego szkoleniowiec zabrał do Garbarni z Soły Oświęcim, w której razem pracowali. Napastnik nie mógł liczyć na regularne występy i jesienią nie strzelił gola.

Z Radwankiem i Mrukiem do końca sezonu

W czwartkowym treningu, który składał się z krótkich zajęć na sztucznym boisku i ćwiczeń w siłowni, wziął udział 22-letni krakowianin Błażej Radwanek. Rosły (187 cm) napastnik latem podpisał trzyletni kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec, ale nie miał wielu szans na grę. W sześciu występach w I lidze i Pucharze Polski zdobył jedną bramkę. Zagłębie wiąże z nim jednak nadzieje i chce, by się ogrywał, więc do końca sezonu wypożyczyło go do Garbarni.

W poprzednim sezonie Radwanek reprezentował Hutnika Kraków, którego był podstawowym zawodnikiem. Klub ze Suchych Stawów reprezentował także na początku przygody z piłką, spędził również pięć sezonów w Progresie Kraków.

Do końca sezonu Surma będzie miał do dyspozycji Bartłomieja Mruka. 19-letni obrońca, wychowanek Tramwaju Kraków i tegoroczny maturzysta od lipca przeniesie się do ekstraklasowej Pogoni Szczecin, z którą podpisał trzyletni kontrakt.

– Miałem więcej ofert, głównie z ekstraklasy. Interesowały się mną takie kluby jak ŁKS Łódź, Górnik Zabrze i Śląsk Wrocław. Zdecydowałem się na Pogoń, bo to klub, który dobrze szkoli, przykładem jest Sebastian Walukiewicz – mówi Mruk.

Siedem tygodni przygotowań

Zajnująca 11. miejsce w tabeli Garbarnia nie wyjedzie na zgrupowanie, jednak trenerzy zaplanowali obóz dochodzeniowy w Skotnikach. Drużyna rozegra kilka sparingów, między innymi z Ruchem Chorzów i Puszczą Niepołomice.

Surma podkreśla, że cały czas musi dbać, by w drużynie była dobra atmosfera i chce, by Garbarnia zajmowała w Krakowie należne miejsce.

Drużyna z Ludwinowa rozpocznie piłkarską wiosnę na przełomie lutego i marca meczem z Legionovią.