Jest zgoda na remont obiektu Juvenii. Klub rozważał przenosiny w inne miejsce!

Trybuna obiektu Juvenii, zdjęcia z 2019 roku fot. Krzysztof Kalinowski
Boiska i siedziba Juvenii w Cichym Kąciku? Taki scenariusz był mocno brany pod uwagę, gdy ważyły się losy budowy tam Centrum Muzyki. Prawdopodobnie w przyszłym roku rozpocznie się remont klubowego obiektu przy ul. Na Błoniach 7.

Położenie stadionu Juvenii na Błoniach (niedaleko alei Focha) to dla 116-letniego klubu atut, ale lokalizacja obiektu w tym miejscu stwarza również wiele ograniczeń. Seniorzy i grupy młodzieżowe trenujący rugby mają do dyspozycji tylko jedno boisko i nie można stworzyć treningowego, które odciążyłoby główną płytę.Juvenia myślała o Cichym Kąciku

Nie jest tajemnicą, że zarząd klubu rozgląda się za inną lokalizacją, gdzie mógłby jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. W pewnym momencie całkiem realne były przenosiny do Cichego Kącika, rzut beretem od obecnej siedziby, ale ostateczna decyzja o budowie tam Centrum Muzyki zamknęła temat.

Najbliższe lata Juvenia nadal będzie działać przy ulicy Na Błoniach 7. Klub od dawna zabiegał w mieście o poprawę infrastruktury i jest szansa, że niedługo plany zostaną zrealizowane.

Będzie lepiej

– Zarząd Infrastruktury Sportowej ma już wszelkie wymagane zgody potrzebne do remontu naszego obiektu – mówi Rafał Budka, prezes klubu.

Zmodernizowane zostaną dwa budynku klubowe (elewacja i wnętrze) oraz trybuna. Po przeprowadzonych pracach obiekt będzie mógł przyjąć do 1,5 tysiąca kibiców, którzy – podobnie jak teraz – skorzystają z miejsc siedzących i stojących. Trybuna nie będzie jednak zadaszona, bo nie pozwalają na to założenia planu miejscowego Błonia.

Rozpoczęcie prac jest zależne od zabezpieczenia środków w budżecie miasta. Prawdopodobnie remont dojdzie do skutku w 2023 roku.

Juvenia i izba znów razem

W rozpoczynającym się w sobotę sezonie ekstraligi rugby (Juvenia zagra na wyjeździe ze Skrą Warszawa) Smoki zagrają pod wodzą Nowozelandczyka Aarona Paintera. Cele klubu są ambitne, ale o nich napiszemy nieco później. Warto wspomnieć, że Rzemieślniczy Klub Sportowy Juvenia Kraków wrócił do współpracy z Małopolską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie. Dzięki niej klub ma zyskać nowe możliwości m.in. w pozyskiwaniu nowych partnerów i sponsorów.

Galeria Kazimierz objęła patronem turnieje młodzieżowe i najmłodsze grupy, które będą grać w strojach z logiem centrum handlowego. Od pierwszego meczu sezonu w Krakowie (28 sierpnia z Lechią Gdańsk) spotkania krakowian transmitować w YouTube będzie kanał CF Sport, a kibice skorzystają z większej strefy cateringowej. Pojawią się też dodatkowe atrakcje dla najmłodszych.