Kibice wracają na stadion Garbarni. Przed meczem z Olimpią usłyszą nowy utwór [VIDEO]

fot. Garbarnia Kraków

W środę o godzinie 17, w ramach 34. kolejki II ligi, Garbarnia podejmie Olimpię Grudziądz. Przed pierwszym gwizdkiem planowana jest premiera utworu „Młode Lwy” - efekt kilku miesięcy pracy muzyków, a także zaangażowania zawodników.

Faworytem spotkania z Olimpią Grudziądz będą krakowianie, którzy po zwycięstwie w Siedlcach awansowali na piąte miejsce. Jeżeli utrzymają się w czołowej szóstce, po zakończeniu zmagań będą ich czekać baraże o ostatnie wolne miejsce w I lidze.

Goście tanio skóry nie sprzedają, ponieważ wisi nad nimi widmo drugiego spadku z rzędu. Między 27 marca a 28 kwietnia zaliczyli pięć porażek z rzędu, ale ostatnio idzie im lepiej. W majowych spotkaniach zdobyli 9 na 12 możliwych punktów. W weekend pokonali 2:0 Skrę Częstochowa. Podopieczni Zbigniewa Smółki zajmują 17. miejsce, jednak w dole tabeli walka jest bardzo wyrównana i do 14. lokaty tracą zaledwie punkt.

Powrót kibiców debiut utworu "Młode Lwy"

Atutem Garbarni, po wielu miesiącach przerwy, będą kibice! W weekend fani wrócili na stadiony Cracovii (3670 osób na meczu z Wartą Poznań) i Hutnika (400 widzów w czasie spotkania z Motorem Lublin), a w środę obiekt przy ulicy Rydlówka będzie mógł przyjąć do 25 procent maksymalnej liczby widzów.

Powrót fanów będzie dobrą okazją do zaprezentowania nowej piosenki pt. „Młode Lwy”. To kolejna inicjatywa w roku stulecia klubu.

– Wspólnie ze znajomymi zaczęliśmy rozmawiać na temat piosenek Garbarni Kraków. Uznaliśmy, że wszystkie z nich powstały w dawnych czasach. Brakowało nam czegoś świeżego, co wpisze się w aktualne trendy. Doszliśmy do wniosku, że musimy stworzyć piosenkę. Prowadzę zespół muzyków i mam kolegów, którzy chętnie wsparliby nas w całym projekcie stwierdziliśmy, że szkoda byłoby nie wykorzystać takiej szansy – powiedział Wojciech Lempart, pomysłodawca inicjatywy.

Plan był prosty: piosenka ma być pozytywna i motywująca. Krótki tekst nawiązuje do Ludwinowa, z którym związany jest mistrz Polski z 1921 roku, brązowo-białych barw i przypomina, że na zawodników Garbarni często mówi się „Młode Lwy”.

Od 19 maja utwór będzie towarzyszył Brązowym podczas domowych spotkań.

Tekst:

„Dziś w Krakowie na Ludwinowie zagramy dobry mecz
Mamy siłę i mamy wiarę jesteśmy Młode Lwy
Bo my Garbarze to waleczne Lwy
Brązowa Armia to my Garbarnia jedyny taki Klub”.