KS Wróblowianka ma bazę z prawdziwego zdarzenia [ZDJĘCIA]

fot. Mateusz Chwajoł/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

W sobotni poranek prezydent Jacek Majchrowski oficjalnie przekazał klucze do nowego budynku klubowego KS Wróblowianka.

Jeszcze niedawno młodzi zawodnicy musieli mierzyć się z bardzo trudnymi warunkami. – Mieliśmy zwykłe baraki przywiezione z naszej wcześniejszej lokalizacji. Stan szatni praktycznie uniemożliwiał rozwój klubu – mówi nam Artur Markiewicz, członek zarządu klubu i radny dzielnicy Swoszowice.

Dwa poziomy

Dlatego dzisiejsze otwarcie budynku klubowego spokojnie można nazwać rewolucją. W dwukondygnacyjnym obiekcie znalazło się m.in. sześć szatni, które mogą służyć zawodnikom na co dzień i podczas turniejów, a także pomieszczenia dla sędziów i trenerów, magazyny sprzętu i sanitariaty. Z przodu przewidziano dwa pomieszczenia komercyjne, które będą przeznaczone pod wynajem i pomogą klubowi w pokryciu kosztów utrzymania.

Wyżej są pomieszczenia, które mogą służyć np. do organizacji zajęć fitness czy pracy w zespołach taktycznych, dodatkowe szatnie i węzeł kuchenny, który też bardzo ułatwi organizowanie tutaj różnych wydarzeń. Obok budynku znalazł się też parking na 35 miejsc.

– Dziewięć miesięcy temu wbijaliśmy tutaj łopatę. Teraz budynek zapewnia klubowi możliwość działania na każdym froncie – komentuje Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który był odpowiedzialny za przygotowanie i realizację inwestycji.

Prace kosztowały 7,9 mln zł i były finansowane z budżetu miasta.

Turniej

Otwarcie budynku połączone było z III edycją międzynarodowego turnieju piłkarskiego. – 250 dzieciaków z trzech krajów, dla dziesięciolatków to na pewno ciekawe przeżycie. Myślę, że ci, którzy byli tu w zeszłym roku i przyjechali dziś, nie mogą uwierzyć, że to to samo miejsce – mówi dyrektor Kowal.

Budynek to już kolejny etap zmian, jakie w ostatnim czasie czekały klub Wróblowianka. Poprzednim dużym krokiem była budowa nowoczesnej płyty boiska. – Ona jest teraz na bardzo wysokim poziomie sportowym. To jest jedna z najlepszych muraw w Krakowie i w Małopolsce – mówi nam Artur Markiewicz, członek zarządu klubu i radny dzielnicy Swoszowice.

W ciągu minionego roku w dzielnicy Swoszowice oddane zostały do użytków również dwie inne sportowe inwestycje: hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 134 przy ul. Kłuszyńskiej w Opatkowicach i budynek klubowy WLKS Krakus Swoszowice.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice