Legendarny zespół Iron Maiden rozegrał mecz na stadionie Hutnika [ZDJĘCIA]

fot. Marcin Kądziołka/ Hutnik Kraków

Steve Harris, założyciel legendarnego zespołu Iron Maiden, pojawił się w środę na stadionie Hutnika. Przed koncertem w Tauron Arenie wokalista zdążył wraz z drużyną rozegrać 90-minutowy mecz.

Pod koniec maja brytyjska grupa heavymetalowa Iron Maiden wyruszyła w trasę koncertową po Europie. Wśród odwiedzanych miast znalazła się także stolica Małopolski. We wtorek, 13 czerwca, w Tauron Arenie Kraków odbył się pierwszy koncert zespołu. Drugi zaplanowano dzień później – 14 czerwca. W przerwie między występami legendarna grupa rozegrała mecz na stadionie Hutnika.

Iron Maiden na Suchych Stawach

Założyciel Iron Maiden znany jest ze swojego zamiłowania do sportu, a szczególnie piłki nożnej. Steve Harris, wielki sympatyk West Ham United, lubi spędzać aktywnie czas w trakcie swoich tras koncertowych. Tym razem tworzona przez niego drużyna zagrała na Suchych Stawach przeciwko reprezentacji firmy Canpack.

Wybór rywala nie był przypadkowy, bowiem firma Canpack jest dostawcą puszek oraz kapsli do sygnowanego przez Iron Maiden piwa. W drużynie Iron Maiden, obok lidera zespołu, wystąpił między innymi jego syn George Harris i były reprezentant Szkocji Colin Hendry. Spotkanie przy linii bocznej obserwował gitarzysta Iron Maiden Adrian Smith.

Mecz trwał pełne 90 minut i zakończył się bezbramkowym remisem. Większa część gry toczyła się w typowo wyspiarskiej pogodzie, a ulewny deszcz nie przeszkadzał bramkarzom obu zespołów popisywać się co chwilę swoimi umiejętnościami.

Przedstawiciele zarządu klubu przekazali liderowi grupy koszulkę klubową z jego nazwiskiem. – Ciekawostką jest, że jest to koszulka na sezon 2023/24 – wyjaśnia Artur Trębacz, prezes Hutnika Kraków. – Steve Harris stał się pierwszym posiadaczem naszych trykotów meczowych na nowy sezon. Tym samym nasze nowe meczówki zostały zaprezentowane w najbardziej oryginalny z możliwych sposobów. Myślę, że takiej formy prezentacji nowych koszulek mogą nam pozazdrościć wszyscy w Polsce, a pewnie i na świecie – dodaje.

News will be here