„Lubię otaczać się młodymi ludźmi”. Nowy współpracownik Jacka Zielińskiego

Tomasz Jasik i Jacek Zieliński

Pierwszy trener Cracovii uzupełnił sztab szkoleniowy. Jego asystentem został 35-letni Tomasz Jasik.

W Pasach brakowało asystenta głównego szkoleniowca jeszcze za kadencji Michała Probierza. Stanowisko było wolne po odejściu z klubu Macieja Kalkowskiego, który rozstał się z Cracovią z powodów rodzinnych, a wkrótce potem wrócił do Lechii Gdańsk.

Od grudnia Jacka Zielińskiego wspiera asystent Tomasz Jasik. To były piłkarz, który nie grał wyżej niż w III lidze. Od lat rozwija się jako trener, w Motorze Lublin był współpracownikiem Mirosława Hajdy, obecnego szefa szkolenia akademii Cracovii.

Młody szkoleniowiec przez ostatnie miesiące prowadził trzecioligową Broń Radom. Pod jego wodzą zespół rozegrał 15 meczów i z 28 punktami zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

– Cieszę się, że otrzymałem propozycję pracy w tak zasłużonym klubie. Dziękuję trenerowi Jackowi Zielińskiemu za jej umożliwienie i szansę. Mam nadzieję pomóc w dalszym rozwoju Cracovii ­– powiedział Jasik.

Młody sztab

Trener Zieliński, który w listopadzie zastąpił Michała Probierza i ponownie objął drużynę z ulicy Kałuży, w marcu skończy 61 lat. Jego współpracownicy, poza Jasikiem przejęci ze sztabu Probierza, są od niego dużo młodsi.

– Mam młody skład współpracowników, lubię otaczać się młodymi ludźmi – powiedział Zieliński przed meczem z Rakowem.

Niewykluczone, że w przerwie zimowej w Cracovii pojawi się nowy specjalista przygotowania fizycznego. A już w niedzielę o godzinie 20, w trzecim meczu pod wodzą nowego-starego trenera, Pasy podejmą Legię Warszawa.