Nie grał w Legii, pomoże Cracovii? Lewy obrońca z kontraktem

fot. Cracovia.pl
28-letni portugalski obrońca Luis Rocha przeszedł z Legii Warszawa do Cracovii. Podpisał umowę do końca sezonu.
Cracovia największe problemy ma z obsadą lewej obrony, ponieważ kontuzjowani są Kamil Pestka (przejdzie trzecią operację), Michal Siplak i Michał Gardawski. W ostatnich spotkaniach trener Michał Probierz wystawił na tej pozycji Patryka Zauchę (który zawiódł szkoleniowca i w meczu z Podbeskidziem został zmieniony jeszcze w pierwszej połowie) i nominalnego pomocnika Sergiu Hankę.

O tym, że Pasy zainteresowały się Luisem Rochą, było wiadomo od kilkunastu dni. Przed wyjazdem na piątkowy mecz w Mielcu Probierz przyznał jednak, że temat jest nieaktualny. Fakty są takie, że transfer został dopięty w ostatnim dniu okna transferowego w Polsce. Obrońca podpisał kontrakt do 30 czerwca.

Dwa transfery last minute

Rocha jest drugim – po Jakubie Koseckim – piłkarzem pozyskanym w tym tygodniu przez Cracovię, która – według grudniowych zapowiedzi Probierza – miała tej zimy nie sprowadzać zawodników. Drużyna ma problem z kontuzjami i zdobywaniem punktów. Po remisie ze Stalą Mielec ma trzy punkty przewagi nad ostatnią drużyną. Stal ma jednak zaległe spotkanie z Wisłą Płock.

Rocha został zawodnikiem Legii na początku stycznia 2019 roku. W zespole aktualnego mistrza Polski rozegrał we wszystkich rozgrywkach 37 meczów. W tym sezonie tylko w pierwszej i drugiej kolejce ekstraklasy, dwóch meczach Pucharu Polski i spotkaniu o Superpuchar przeciwko Cracovii. 
News will be here