News LoveKraków.pl

Nowe saunarium z dużym opóźnieniem. Medicover potwierdza

Wizualizacje z 2020 roku fot. Fitness Platinium

W lipcu, ponad cztery lata od pierwszej informacji o planowanej inwestycji, w hali Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków zostanie otwarte saunarium – dowiedział się portal LoveKraków.pl.

W połowie kwietnia 2020 roku Fitness Platinium zapowiedziało, że do końca roku w skrzydle po zamkniętym basenie TS Wisła otworzy SaunaPark Platinium w widokiem na kopiec Kościuszki. Spółka zarządzająca znanymi klubami fitness podała nawet cennik. Minęły ponad cztery lata, pod koniec 2022 dziesięć krakowskich klubów przejął Medicover, ale gotowe saunarium wciąż jest zamknięte.

Ponad cztery lat od zapowiedzi do otwarcia

W październiku 2020 przedstawicielka Fitness Platinium poinformowała nas, że prace nie ruszyły, są na etapie projektowania i ustalania harmonogramu. W maju 2021 usłyszeliśmy, że SaunaPark Platinium ma być gotowy na przełomie sierpnia i września. Gdy ponad rok później znów pytaliśmy o otwarcie, przekazano nam, że „cały czas trwają prace techniczne i formalne nad nowym obiektem. Inwestycja nie została zakończona. Jest to nasz pierwszy taki projekt i chcemy być w pełni przygotowani do jego otwarcia, również pod kątem operacyjnym, aby nasi klienci byli zadowoleni, a obiekt był w pełni funkcjonalny”.

Ustaliliśmy, że otwarcie planowane jest w zbliżające się wakacje. Potwierdził nam to przedstawiciel Medicover. – Obiekt Fitness Platinium przy Reymonta 22 w Krakowie należy do sieci Medicover i potwierdzam planowane otwarcie saunarium w lipcu – przekazał Wojciech Sobczak-Wojeński, koordynator biura prasowego firmy.

Saunarium przy Reymonta 22

Medicover ma niedługo poinformować o wyposażeniu saunarium i obowiązującym cenniku. W kwietniu 2020 Fitness Platinium zapowiadało, że najważniejszą częścią nowego kompleksu ma być stuosobowa sauna widowiskowa do przeprowadzania ceremonii saunamistrzów. Oprócz tego miały się w nim znaleźć sauny: japońska, solna, cedrowa aromatyczna, gorąca i o podniesionej wilgotności (Ruska Bania). W planach były także dwie łaźnie parowe, w których wilgotność sięga 80 procent, a maksymalna temperatura osiąga 60 stopni Celsjusza.

– W strefie wypoczynku, z widokiem na kopiec Kościuszki, skorzystamy z tężni solankowej i trzech jacuzzi – każde o innych właściwościach. Klientom ma zostać udostępniony basen o powierzchni 100 metrów kwadratowych z wodnym masażem. Strefa schładzania, poza standardowymi prysznicami, będzie wyposażona w studnię lodową i wiadra bosmańskie – informowało Fitness Platinium.