Nowy bramkarz Cracovii. Był wolnym zawodnikiem

Sebastian Madejski w towarzystwie dyrektora sportowego Cracovii Stefana Majewskiego fot. cracovia.pl
25-letni Sebastian Madejski podpisał dwuletni kontrakt z Cracovią. Dwa ostatnie sezony spędził w Motorze Lublin.
Okno transferowe w polskiej piłce jest już zamknięte, ale wciąż można podpisywać umowy z wolnymi zawodnikami. Takim piłkarzem był bramkarz Sebastian Madejski. Jest wychowankiem Podbeskidzia Bielsko-Biała, jednak przez pięć ostatnich lat reprezentował inne kluby: Wisłę Puławy, Olimpię Elbląg i Motor Lublin. W sezonach 2020/2021 i 2021/2022 rozegra dla Motoru Lublin 64 mecze i 26 razy zachował czyste konto. W ubiegłym sezonie nie puścił gola w 14 z 28 spotkań na poziomie II ligi, czym bardzo pomógł awansować drużynie do baraży o I ligę. W 1/2 finału Motor ograł 4:0 Wigry Suwałki, a w finale w takim samym stosunku uległ Ruchowi Chorzów.

Trenował w Rącznej

Po zakończeniu umowy z Motorem, to właśnie Pasy były najkonkretniejsze, proponując mi możliwość trenowania na obiekcie w Rącznej. Gdy pojawiła się propozycja podpisania kontraktu, decyzja była prosta do podjęcia, ponieważ od samego początku jestem zachwycony nowym klubem. Teraz pozostaje mi się skupić na powrocie do optymalnej dyspozycji, która umożliwiłaby mi zadebiutowanie w pierwszym zespole - powiedział nowy bramkarz Cracovii.

Madejski nie rozegrał jeszcze meczu w ekstraklasie i I lidze. W II lidze stawał w bramce aż 158 razy. 

Wyjazdowy weekend pierwszego zespołu i rezerw

Pierwszą drużynę Cracovii i trzecioligowe rezerwy czekają w ten weekend spotkania na wyjeździe. W piątek o godzinie 20.30 zespół Jacka Zielińskiego zagra w Łodzi z Widzewem, a lider IV grupy III ligi, prowadzony przez Wojciecha Ankowskiego, w sobotnie południe powalczy o kolejne punkty na stadionie Wieczystej Kraków.