Nowy budynek, nowe możliwości WLKS Krakus Swoszowice [ZDJĘCIA]

Budynek WLKS Krakus Swoszowice fot. Łukasz Zawadzki / Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Święta już za nami, ale w Swoszowicach przedłużyli sobie świętowanie o kilka dni. W czwartek oddano tam do użytku zmodernizowany budynek klubowy.

Jest wysoki na dziesięć metrów i ma dwa piętra. Całkowita powierzchnia wynosi około 1300 m2. Elewacja nawiązuje do klubowych barw: zieleni, bieli i czerwieni. Stoi w Swoszowicach przy ulicy Moszyńskiego 9.

Dla sportowców i mieszkańców

Na parterze znajduje się duża sala wielofunkcyjna z zapleczem gastronomicznym, siłownia i sanitariaty. Na pierwszym piętrze są pomieszczenia administracyjne, mniejsza sala, szatnie, pokoje do wypoczynku i gabinety odnowy biologicznej. Najwyższa kondygnacja została przeznaczona na pomieszczenia z łazienkami.

– Mamy mnóstwo planów, by ten obiekt żył. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli rozwijać dzieci i młodzież, skorzysta też miejscowa społeczność – mówi Jacek Koziarowski, prezes WLKS Krakus Swoszowice.

Obok budynku powstało miasteczko rowerowe z jezdniami i znakami. Pierwsze w mieście, gdzie za niewielką kwotę można wypożyczyć rower. – Zależało nam, by rodzic nie musiał za każdym razem przywozić roweru, bo to duży kłopot – tłumaczy prezes Koziarowski.

Wychowankowie znani na całym świecie

Inwestycję nadzorował Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Koszt inwestycji – w całości sfinansowanej z budżetu miasta – wyniósł ponad 6,3 miliona złotych brutto. W uroczystości otwarcia wziął udział prezydent Jacek Majchrowski.

WLKS Krakus Swoszowice prowadzi trzy sekcje: piłki nożnej, kolarstwa i jeździectwa. Wychowankami klubu są tacy znakomici kolarze jak Rafał Majka, Tomasz Marczyński, Karol Domagalski i Katarzyna Niewiadoma.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice