Przy moście Zwierzynieckim powstało największe w Krakowie zadaszone boisko ze sztuczną trawą [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ul. Praskiej 61a, na terenie TS Tramwaj, otwarto całoroczny obiekt do gry w piłkę nożną – halę namiotową łukową z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 60x32 metry. Koszt inwestycji wyniósł 5 mln 654 tys. zł.

Halę udało się zmieścić między budynkiem klubowym a pełnowymiarowym boiskiem trawiastym, które zostało przesunięte o pięć metrów. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowało boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Budowa nowego obiektu trwała niecałe dwa lata. Powstała hala namiotowa łukowa o konstrukcji z drewna klejonego, pokryta podwójną tkaniną poliestrową, która zapewnia odpowiednią izolację termiczną. Pod nią znajduje się boisko ze sztucznej trawy, które dzięki specjalnym kotarom można podzielić na trzy części. 

– To największa w Krakowie kryta hala ze sztuczną nawierzchnią. Jak znam życie i sytuację w mieście, to będzie użytkowana na okrągło – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

Obok znajdują się dwa pawilony z czterema szatniami, mini boisko dla najmłodszych (6x9 metrów) i wiata grillowa. Wykonano też piłkochwyty między halą a boiskiem trawiastym, a także wyposażono główną murawę w system nawadniania.

Wizualizacja na kartonie

Prezes TS Tramwaj Bogdan Żelazo przypomniał rozmowę z jesieni 2019 roku, gdy pokazał prezydentowi wizualizację hali namalowaną na kartonie. Inwestycja, nadzorowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej, została zrealizowana z budżetu miasta. Koszt prac wyniósł nieco ponad 5 mln 654 tys. zł.

Za trzy lata klub będzie obchodził 80-lecie i zarządowi marzy się jeszcze jedna inwestycja – powstane nowego zaplecza w miejsce obecnego starego budynku i dodatkowy pawilon obok hali, w którym dzieci popołudniami mogłyby na przykład pograć w szachy.

Seniorzy w A klasie, prawie dwie setki młodych piłkarzy

Uroczystość otwarcia poprzedził mecz integracyjny z udziałem młodych piłkarzy szkolących się w klubie, w tym przybyłych w ostatnich tygodniach z Ukrainy. Reguralnie w Tramwaju trenuje obecnie około 180 dzieci (chłopcy i dziewczynki) – 150 z Polski i 30 z Ukrainy.

Seniorzy klubu z dzielnicy Dębniki rywalizują obecnie w drugiej grupie krakowskiej A klasy. Po 14 rozegranych meczach zajmują siódme miejsce z dorobkiem 22 punktów. Tramwaj największe sukcesy odnosił w latach 2003-2013, gdy pierwsza drużyna grała w V lidze.

Przed zmianami ustrojowymi w klubie założonym przez tramwajarzy działało kilka innych sekcji, m.in. tenisa stołowego i szachów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki