Reprezentacja wraca na stadion Cracovii

fot. Sebastian Dudek
16 listopada Polacy zagrają przy ulicy Kałuży z Łotwą o punkty w eliminacjach mistrzostw Europy do lat 21. Początek meczu o godzinie 17.30.

Selekcjonerem reprezentacji U-21 jest Maciej Stolarczyk, były trener m.in. Wisły Kraków. W czterech meczach grupy B Polacy wywalczyli siedem punktów – wygrali 2:0 z Łotwą, ulegli 1:2 Izraelowi, zremisowali 2:2 z Węgrami i pokonali 3:0 San Marino. W listopadzie buało-czerwonych czekają dwa spotkania. Cztery dni przed meczem w Krakowie – 12 listopada – czeka ich wyjazdowe starcie z liderem grupy Niemcami.

Nasi zachodni sąsiedzi wywalczyli dotąd komplet punktów. Trzy mniej uzbierał Izrael, a pięć – Polska. Łotwa zajmuje przedostatnie miejsce z trzema punktami na koncie. 

Najbliższe mistrzostwa Europy U-21 rozegrane zostaną w Rumunii i Gruzji w czerwcu 2023 roku. W turnieju zagra 16 zespołów: dziewięciu zwycięzców swoich grup eliminacyjnych, najlepszy zespół spośród wszystkich drugich miejsc, czterech zwycięzców spotkań barażowych oraz gospodarze.

Powrót kadry U-21 na arenę Euro 2017

Przypomnijmy, że Kraków był gospodarzem mistrzostw Europy U-21 w 2017 roku. W finale rozegranym na stadionie Cracovii Niemcy pokonali Hiszpanów 1:0. Wcześniej przy ulicy Kałuży odbyły się trzy spotkania grupy C i półfinał Hiszpania–Włochy.

Biało-czerwona młodzieżówka gościła przed laty na 15-tysięcznym obiekcie zlokalizowanych przy krakowskich Błoniach.