Ruszyły jubileuszowe turnieje Garbarni. Rywalizowali zawodnicy stuletnich klubów [ZDJĘCIA]

6 czerwca rozpoczął się cykl turniejów z okazji jubileuszu 100-lecia RKS Garbarnia. Do zmagań przystąpiły drużyny w kategorii wiekowej U-9, czyli chłopcy urodzeni w 2012 roku i młodsi. W rozgrywkach triumfowała Nadwiślanka Nowe Brzesko, przed Prądniczanką i gospodarzami.

 

Niedzielne rozgrywki były wyjątkowe także dlatego, że w zmaganiach brały udział kluby, które powstały w 1921 roku i teraz świętują swoje setne urodziny: Kolejarz Prokocim, Nadwiślanka Nowe Brzesko, Glinik Gorlice, Hejnał Kęty, Prądniczanka Kraków, Dalin Myślenice i dwie drużyny Garbarni.

– Cieszymy się, że kluby pozytywnie zareagowały na nasze zaproszenia i wzięły udział w rozgrywkach. Udało nam się zorganizować ten turniej licznie, do Krakowa dotarły drużyny z Myślenic, Kęt, Gorlic. Najważniejsza w tego typu inicjatywach jest dobra zabawa i popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych – powiedział trener Stanisław Śliwa, koordynator ds. szkolenia młodzieży Garbarni.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały w systemie każdy z każdym. Wobec tego na młodych zawodników czekały trzy mecze, a każdy z nich trwał 20 minut. Następnie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do Ligi Mistrzów i walczyły o końcowe zwycięstwo w turnieju, natomiast te z trzeciego i czwartego miejsca rywalizowały w ramach Ligi Europy o miejsca 5-8.


Rywalizacja toczyła się równocześnie na czterech boiskach. Gwizdki arbitrów wybrzmiały o godzinie 15:15.

– Pogoda dopisała, dzieci są zadowolone, a rodzice wspomagali je żywiołowym dopingiem z trybun. Spełniliśmy cel, który sobie założyliśmy kilka miesięcy temu. Liczymy, że w takich samych warunkach będziemy mogli przeprowadzić kolejne rozgrywki – powiedział Grzegorz Bartosz, prezes klubu z Ludwinowa.

Każda drużyna oprócz pucharu i dyplomu otrzymała komplet medali, a także najlepszą nagrodę dla piłkarza, czyli nowe piłki. W niedzielnym turnieju nie mogło zabraknąć indywidualnych wyróżnień. Najlepszym bramkarzem wybrano Michała Błaszkiewicza (Nadwiślanka), najlepszym zawodnikiem turnieju został Leo Leksa (Dalin). Królem strzelców z 13 golami został Olaf Obrzut z Glinika.Końcowa klasyfikacja:  

1. Nadwiślanka Nowe Brzesko

2. Prądniczanka Kraków  

3. Garbarnia I Kraków  

4. Dalin Myślenice  

5. Kolejarz Prokocim

6. Glinik Gorlice  

7. Garbarnia II Kraków  

8. Hejnał Kęty