Sasin: Igrzyska Europejskie w Polsce będą największe z dotychczasowych

fot. Krzysztof Kalinowski

Wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że Igrzyska Europejskie w Polsce będą największymi z dotychczasowych pod względem liczby dyscyplin i startujących zawodników.

Sasin był w sobotę gościem Radia Maryja i Telewizji Trwam. Był pytany m.in. o Igrzyska Europejskie – po tym, jak w piątek ogłoszono oficjalnie, że to właśnie on będzie odpowiadał w rządzie za przygotowanie sportowej imprezy. Został pełnomocnikiem rządu ds. koordynacji działań przygotowawczych do IE.

– To duże wyzwanie. Czasu co prawda jest jeszcze trochę, ale to naprawdę duża impreza, właściwie największa impreza sportowa, jaką Polska mogła kiedykolwiek realizować i jedna z największych w tej chwili imprez w ogóle w wymiarze światowym – mówił.

– Igrzyska Europejskie, pomimo że będzie to dopiero trzecia edycja, z każdą edycją są coraz większe i coraz bardziej znaczące – podkreślał. Impreza organizowana w Małopolsce ma być rekordowa pod względem liczby dyscyplin i startujących zawodników.

– Będzie to możliwość pokazania, że Polska jest dzisiaj krajem, który jest w stanie tego typu igrzyska i tego typu imprezy sportowe organizować. Możemy pokazać nasz rozwój, pokazać Polskę od tej prawdziwej, dobrej strony i będę chciał zrobić wszystko, żeby tak się stało. To ma być taka impreza, która z jednej strony będzie wydarzeniem sportowym, ale z drugiej będzie znakomitą wizytówką Polski jako kraju, który bardzo szybko się rozwija – zapowiedział Jacek Sasin.