Siłownie, kluby fitness i baseny wracają do życia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W nadchodzący piątek branża fitness znów odżyje – kluby fitness, siłownie, baseny i parki wodne wznowią działalność po kilkumiesięcznym zamknięciu. Trwają intensywne przygotowania do otwarcia obiektów sportowych. Organizowane są specjalne wydarzenia, atrakcje, promocje na karnety czy nawet nocne imprezy.

Branża fitness to ostatni czekający na otwarcie sektor gospodarki w majowym harmonogramie znoszenia obostrzeń. Już w piątek, 28 maja, największe sieci klubów fitness wznowią swoją działalność w Krakowie.

Fitness Platinium otwiera dziewięć klubów, w tym ten największy przy al. Pokoju, w którym już w nocy z czwartku na piątek rozpocznie się impreza. − W tej lokalizacji rzeczywiście ruszamy wcześniej, bo już o północy. Będzie poczęstunek i muzyka na żywo, wszystko to oczywiście w reżimie sanitarnym. Dodatkowo zaplanowaliśmy kilka maratonów fitness i promocje na karnet – mówi Magdalena Jaroszczak, manager Fitness Platinium. Reszta klubów sieci zostanie otwarta z samego rana w piątek.

My Fitness Place również ogłosiło otwarcie swoich klubów, w tym nowego obiektu przy ul. Pawiej w kompleksie biurowym High5ive. Nie wszystkie placówki sieci zostaną jednak otwarte 28 maja, klub na Salwatorze wznowi swoją działalność dopiero 15 czerwca.

Przygotowania idą pełną parą

Reżim sanitarny nakazuje, aby w klubach fitness, siłowniach czy solariach zachować limit 1 os./15 mkw. powierzchni. Poza tym nadal obowiązują maseczki w częściach wspólnych (np. w szatniach, choć oczywiście nie już podczas ćwiczeń), dezynfekcja i odstęp między użytkownikami.

Poza wyżej wymienionymi dwiema głównymi sieciami klubów fitness ruszają także inne duże obiekty sportowe w mieście. Siłownia Calypso działająca na terenie Galerii Kazimierz wznawia swoją działalność po drugim okresie zamknięcia, podczas którego obiekt nawet nie próbował się otwierać. Calypso podczas pandemii intensywnie skupiło się na prowadzeniu treningów online.

Kluby Saturn Fitness na Zabłociu, Infinity Fitness (ul. Reymonta), CityFit (ul. Armii Krajowej), Energym (ul. Wrocławska) czy Just Gym (ul. Siewna) będą w pełni dostępne od piątku.

– W tym momencie trwają ostatnie szlify przed otwarciem. Jesteśmy zwarci, gotowi i z niecierpliwością wyczekujemy stałych, jak i nowych klientów. Kontynuujemy akcję aktywizowania znajomych naszych klubowiczów, to znaczy, że przy zakupie karnetu otrzymuje się voucher na 7-dniowy karnet dla bliskiej osoby – komentuje manager klubu fitness Energym Filip Nowicki.

W związku z ograniczeniem liczby osób mogących przebywać jednocześnie w obiekcie Just Gym uruchomił licznik na swojej stronie internetowej, który w czasie rzeczywistym pokazuje, ile osób jest w klubie (120 os. maks.).

– Przygotowania idą pełną parą, otwieramy klub o godz. 8:00 i później działamy jak zwykle przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Na klientów będzie czekał poczęstunek, gadżety i kilka dodatkowych dogodności, np. czasowo dostępna waga do analizy składu ciała – dodaje Michał Dyrkacz, manager CityFit.

Wszystkie wyżej wymienione kluby akceptują przynajmniej jeden typ kart sportowych – Multisport, OK System (teraz Medicover Sport), FitProfit itd.

Wodna rozrywka

W piątek zostaną również otwarte baseny, saunaria i parki wodne. Kryte obiekty sportowe, w tym baseny zostają otwarte dla wszystkich z maksymalnym obłożeniem obiektów na poziomie 50 proc. (dotyczy to również publiczności na trybunach).

Termy Krakowskie wykorzystały okres zamknięcia i uruchomiły nowy obiekt saunowy przy ul. Reymonta na terenie stadionu miejskiego. Park wodny zlokalizowany w pobliżu centrum handlowego Serenada również wraca do funkcjonowania z wyłączeniem saun.

– Od dnia otwarcia udostępniamy wszystkie strefy, z wyjątkiem saunarium w hali basenowej. Aktualne wytyczne dotyczące korzystania z saun są do tego stopnia restrykcyjne, że otwarcie tej przestrzeni byłoby nieracjonalne ze względów zarówno organizacyjnych, jak i ekonomicznych – wyjaśnia Park Wodny w Krakowie. Zarządzający przewidują, że sauny pozostaną zamknięte do 5 czerwca.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice