„Sport po krakosku”: 130 mln zł na sportowe inwestycje przed igrzyskami [Podcast]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 21 czerwca do 2 lipca przedstawiciele 48 państw powalczą w III Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Kraków jest największym beneficjentem środków przekazanych przez rząd na przygotowania do imprezy.

Miasto otrzymało z budżetu centralnego prawie pół mld zł na różnego rodzaju inwestycje. Z tej puli 130 mln zostało przeznaczone na infrastrukturę sportową.

Za około 110 mln wypiękniał Stadion Miejski im. Henryka Reymana. Modernizacja obiektu nie miała jednak na celu wyłącznie poprawy estetyki. Dzięki nowej, szklanej fasadzie i wymienionym instalacjom zużycie mediów powinno spaść aż o 30 procent. Do tego przy ulicy Reymonta wymieniono systemy bezpieczeństwa oraz naprawiono dach i przywrócono daszki chroniące kibiców przed opadami.

Dzięki igrzyskom wiele zmian w estetyce i funkcjonalności zaszło na torze do kajakarstwa górskiego i w internacie przy ulicy Kolnej. Kraków zyskał także boisko do koszykówki 3x3 i dodatkowe wyposażenie, między innymi mobilne trybuny.

O inwestycjach mówią wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig i dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

 „Sport po krakosku” – podcast portalu LoveKraków.pl przygotowywany we współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Tworzymy audycje, dzięki którym poznacie sportowców i pasjonatów oraz dowiecie się, gdzie i jak uprawiać sport w Krakowie. Opowiemy Wam też o bogactwie bazy sportowej miasta.